יושבת ראש בית הנבחרים האמריקני ננסי פלוסי שיוצאת נגד טראמפ לעיתים קרובות, ביקרה אותו בחריפות היום (שלישי) על  החלטתו ליטול תרופה נגד מלריה שאמורה למנוע תסמיני קורונה. בריאיון לרשת CNN אמרה פלוסי כי "הנשיא השמן החולני מסכן את בריאותו".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

פלוסי הוסיפה שהיא אומרת את הדברים מתוך דאגה לבריאותו של טראמפ. "הוא הנשיא שלנו ואני מעדיפה שהוא לא ייקח משהו שלא אושר על ידי המדענים", אמרה פלוסי. "הנשיא השמן החולני מסכן את בריאותו. במיוחד בקבוצת הגיל שלו ובקבוצת המשקל שלו. אני חושבת שזה לא רעיון טוב".

ננסי פלוסי
צילום: רויטרס, חדשות

חשוב לציין כי הבית הלבן הודיע כי רופא הבית הלבן ד"ר שון קונלי ששוחח עם טראמפ על נטילת התרופה, הגיע למסקנה כי היתרונות הפוטנציאליים בלקיחתה עולים על הסיכונים שבה.

מוקדם יותר היום דווח שטראמפ אמר הלילה כי הוא נוטל תרופה למלריה כדי למנוע תסמיני קורונה במידה ויידבק בנגיף. הודעתו של הנשיא הגיעה למרות אזהרות מצד ממשלתו, כי את התרופה יש לקחת בבית חולים, כתוצאה מתופעות לוואי קטלניות. בנוסף, טרם הוכח כי התרופה אכן יעילה נגד המגפה.

טראמפ אמר לעיתונאים כי הוא נוטל "הידרוקסיכלורוקווין" מדי יום, כבר שבוע וחצי, ובנוסף לוקח תוסף אבץ. טראמפ סיפר כי הרופא שלו לא המליץ ​​לו לקחת את התרופה, אך הוא ביקש זאת מרופא הבית הלבן: "התחלתי לקחת את זה, כי אני חושב שזה טוב. שמעתי המון סיפורים טובים", הוסיף הנשיא.