הם חיים בארה"ב ובישראל, אבל הם לא שוכחים את סלבינו - כפר קטן בלומברדיה שבצפון איטליה, כפר שאחרי מלחמת העולם השנייה העניק מקלט ל-800 יתומים ששרדו את השואה. הארגון "ילדי סלבינו" נרתם לעזור לכפר, שכעת חווה פגיעה קשה מצד נגיף הקורונה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"ילדי סלבינו" ארגנו כינוס של הניצולים ובני המשפחות בבית שבו הם חיו כילדים, אלא שבגלל מגפת הקורונה - האירוע נדחה. אנשי הארגון החליטו לעשות מעשה ולתרום לבית החולים של העיר ברגמו שמשרת את הקהילה, ולצלם סרטון תמיכה עבור ראש הכפר סלבינו, שבימים אלו עסוק מאוד בהצלת חיים, ניהול קהילה במשבר חמור. 

 בין סתיו 1945 לנובמבר 1948 משה זעירי, חבר בבריגדות היהודיות, הקים את המקום עבור ניצולי השואה בכפר: הוא אסף וריכז יתומים שנותרו לבד אחרי המלחמה. מסלבינו הם היגרו לישראל ולארה"ב, וכיום הם מחזירים במשהו לקהילת הכפר.

"שלום לכם איטלקים יקרים, שמי יהודית קליינמן", אומרת אחת המשתתפות בסרטון שהוכן עבור ראש הכפר. "הייתי ילדה בת שבע, כשהביאו אותי לסלבינו". חברתה הוסיפה: "יש לי זכרונות מופלאים מסלבינו".

גם מרמת גן נשלח וידאו תומך: "שמי אריאלה שראל שמשי, אני גרה ברמת גן ליד תל אביב, אתם יכולים לראות את הים התיכון ואחריו איטליה וסלבינו". עוד אמרה:"כואב לי הלב על מה שאתם חווים, אנו רוצים שתדעו שאנו לא שוכחים כמה הייתם טובים אלינו".