"הכול בגלל מסכה מחורבנת": בשבועות האחרונים תועדו לא מעט מקרים שבהם בעיקר נשים סירבו לעטות מסכה בפומבי, וכמו כל דבר באמריקה, לתופעה הזו כבר יש כינוי לא מחמיא. "קארן" הפך בשנים האחרונות כינוי גנאי לאישה לבנה שחושבת שהכול מגיע לה. בתקופת הקורונה התחדד כינוי הגנאי והוא מודבק לנשים שמפירות את הנהלים ומתנהגות איך שבא להן, גם במחיר של פגיעה בבריאות הציבור.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לכל עיר יש את הקארן שלה: בתחנת דלק בקולורדו אישה בחרה לירוק לעבר עובד המקום, רק כי ביקש ממנה לעטות מסכה. בסוף השבוע תועדה לקוחה ברשת מרכולים בטקסס, כאשר התבקשה לעטות מסכה בשטח החנות.

הלקוחה העיפה את המצרכים לכל עבר ועזבה את המקום במחאה. "לא אכפת לי. אני מדאלאס", אמרה. "לא אכפת לי מהחוקים המחורבנים שלכם!". בתקרית דומה בסופר בהוליווד הקונה השתוללה ואמרה: "אתם חזירים דמוקרטים! כולכם!". המקום חייב עטיית מסכה, הלקוחה סרבה וטענה שקיבלה פטור מהמנהל: "יש לי בעיה נשימתית. הרופא שלי לא מרשה לעטות מסכה".

בשם השוויון המגדרי, נציין שלקארן יש לאחרונה גם מקבילה גברית העונה לשם קן. בסופר בפלורידה ויכוח בין אחד העובדים לאחד הלקוחות סביב סוגיית המסכה הסתיים בהחלטה ניהולית – לקחת את העגלה מהלקוח: "אינך רצוי פה עוד".

יש מי שמאשים את נשיא ארצות הברית שהפך גם את סוגיית חבישת המסכה לנושא פוליטי. אישי ציבור וסלבריטאים רבים מנצלים את הפופולריות שלהם להעביר את המסר שמסכה מצילה חיים. ועד שהציבור האמריקני יפנים שלא מדובר בסוגיה פוליטית, סביר שנראה מקרי קארן נוספים שבהם נשים מגיבות בזעם רק כי מבקשים מהן לחבוש מסכות.