נשיא ארצות הברית לשעבר ברק אובמה הביע ביקורת נחרצת על התנהלותו של ממשל טראמפ במשבר הקורונה, ותיאר אותה כ"אסון כאוטי מוחלט". תוכן השיחה פורסם היום (שבת) בכלי תקשורת בארה"ב, והיא התקיימה אמש עם אנשים שעבדו עימו בבית הלבן ובממשל שעמד בראשו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בשיחה פרטית שארכה כחצי שעה, אמר אובמה שהתגובה להתפרצות נגיף הקורונה מהווה תזכורת קריטית לכך שבתקופת משבר עולמי דרושה מנהיגות ממשלתית חזקה. מטרת השיחה הייתה לעודד את מצביעיו של אובמה בעבר להיות מעורבים יותר בקמפיין הבחירות לנשיאות של סגן נשיא ארה"ב לשעבר ג'ו ביידן, בבחירות שיערכו בנובמבר.

אובמה אמר כי "הבחירות המתקרבות, בכל המישורים, חשובות מכיוון שמה שאנחנו הולכים להיאבק עליו הוא לא אינדיבידואלי, או מפלגתי. אנחנו נלחמים נגד המגמות ארוכות הטווח בהן להיות אנכיים, שבטיים, מחולקים, ולראות באחר אויב – הפך לדחף חזק יותר בחיי האמריקנים".

דונלד טראמפ קורונה
אובמה על ממשל טראמפ: "אסון" | צילום: רויטרס

אובמה שמר את דבריו הקשים ביותר לנושא התנהלותו של ממשל טראמפ עם מגפת הקורונה, ואמר כי "זה חלק מהסיבה שהתגובה למשבר העולמי הייתה כה אנמית ולא אחידה. זה היה רע גם עם הממשלות הטובות ביותר, וזה היה אסון כאוטי מוחלט כשהלך הרוח של 'מה ייצא לי מזה', או 'לעזאזל עם כולם' – הוא הלך הרוח שמנחה את הממשלה שלנו".

אובמה התייחס גם לפרשת מייקל פלין, היועץ לביטחון לאומי של טראמפ לשעבר, ואמר כי החלטתו של היועץ המשפטי לממשלה, וויליאם באר, להפיל את התיק הפלילי נגד פלין, מהווה "סכנה לשלטון החוק בארה"ב". לפני כניסתו לתפקיד הנשיא, הזהיר אובמה את טראמפ מפני פלין ואף העלה שאלות לגבי התנהלותו עם רוסיה.

"זאת הסיבה, אגב, שאני הולך להשקיע כמה זמן שיידרש ולעבוד קשה בקמפיין של ג'ו ביידן", הוסיף אובמה. זאת, לאחר שביידן אישר שאובמה יהיה מעורב בקמפיין לנשיאות. את דבריו סיים אובמה בקריאה: "אני מקווה שכולכם מרגישים את אותה תחושת דחיפות שאני מרגיש".