הצעירה שהתלוננה על אונס שעברה הורשעה בינואר בתלונת שווא בקפריסין ונגזר עליה עונש מאסר על תנאי. בסרט שפורסם אתמול (שלישי) ששמו "האמינו לי - מקרה האונס בקפריסין" היא שבה וטענה ש-12 הישראלים, ביניהם גם הבחור שאיתו קיימה מערכת יחסים רומנטית בחופשה, אנסו אותה בברוטליות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

היא תיארה את המתקפה שלדבריה נמשכה 20 דקות: "הבחור שיצאתי איתו החזיק אותי כדי שהשאר יוכלו לעשות בי כרצונם, הם צילמו את האירוע". אחרי שהאירוע נגמר היא נמלטה מהחדר: "תפסתי את הצד של המיטה כדי להתרומם וברחתי בלי אוויר מהחדר, ידעתי שאם אני לא אברח עכשיו אני לא אצליח לברוח בכלל. ירדתי בריצה במדרגות, ומישהו מהם זרק עליי את הנעליים שלי. הם רדפו אחריי והשיגו אותי בשלב מסוים. היו לי חבלות בכל הגוף. לא הייתי מסוגלת לאסוף את השיער שלי כי הידיים שלי כל כך כאבו".

 הסרט מסקר את כל שרשרת האירועים שאירעה בקיץ 2019, החל מהגעתה של הצעירה לקפריסין עם חברותיה, דרך סיפור האונס הקשה ועד הרשעתה על ידי בית המשפט. חברותיה ואמה התראיינו גם הן לסרט וסיפרו על התקופה הקשה שעברה, ממנה טרם התאוששה.

הפגנת התמיכה בנערה, מחוץ לבית המשפט (צילום: dailymail)
הפגנת תמיכה בנערה, מחוץ לבית המשפט בקפריסין | צילום: dailymail

הצעירה נמצאת בימים אלה בהליכי ערעור לבית המשפט העליון על פסק הדין בו הורשעה כי בדתה את האונס. היא טוענת בערעורה כי דברה אמת בתלונה המקורית לפיה היא נאנסה, ובלחץ המשטרה היא אולצה לחזור בה. במסמכי הערעור שהוגשו לבית המשפט נכתב כי המסמך שבו חזרה הצעירה מעדותה לא יכול לשמש כעדות, מאחר שהיא חתמה עליו אחרי שהייתה עצורה במשך 7 שעות – ונחקרה ללא נוכחות עורך דין או מתרגם.

עו"ד ניר יסלוביץ', שייצג את הנערים במשפט באיה נאפה אמר בתגובה כי "המשפט האמיתי מתרחש ומתנהל בין כתלי בית המשפט ולא בזירה התקשורתית. ככל הנראה הנאשמת-המורשעת מנסה לטהר את שמה בזירה הנוחה לה, שהיא התקשורת הבריטית - וזאת לאחר שבית המשפט בקפריסין התמודד ובחן את מלוא הטענות המועלות בכתבה, ומצא כי מדובר בטענות מגמתיות וחסרות כל תוכן ממשי. חמור מכך, מדובר בנאשמת שכבר הורשעה בדין, שנקבע לגביה כי הינה שקרנית ומעבר לכך אין צורך להוסיף"