טבח בקנדה: אירוע ירי המוני התרחש הלילה (בין ראשון לשני) בפרובינציית נובה סקוטיה. עד כה דווח על 16 הרוגים לפחות, ביניהם שוטרת שהגיעה לזירת האירוע. חמוש פתח במסע ירי שנמשך 12 שעות במחוז, ירה באנשים בבתיהם והצית שרפות - במה שהפך לאירוע הירי הקטלני ביותר בהיסטוריה של קנדה. רק כעבור שעות נתפס בתחנת דלק ונהרג. המניע למעשה לא ברור.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מחקירה ראשונית עולה כי קורבנות הירי נבחרו מראש על ידי היורה, אבל לאחר מכן הוא החל לירות ללא הבחנה. המשטרה קראה לתושבים שממילא היו בסגר להישאר בבתיהם, לנעול את הדלתות ולהתחבא במרתפים. היורה הוא גבריאל וורטמן, תושב האזור בן 51, שפתח בירי כשהוא מחופש לשוטר, דבר שהקשה על כוחות הביטחון לזהות ולעצור אותו. הרשויות אישרו שהוא נהרג בזירת האירוע אבל סירבו לאשר שהוא מת מירי של כוחות משטרה.

האירוע החל בשבת בערב (שעון קנדה) ונמשך לאורך הלילה, כשהגבר ירה במספר זירות שונות, במרחק של קילומטרים זו מזו. כעבור שעות הוא נתפס בתחנת דלק - שם נהרג. "החיפושים אחר החשוד הסתיימו הבוקר, אנחנו יכולים לאשר שהוא נהרג", כך נמסר ממשטרת קנדה.

זירת האירוע, נובה סקוטיה (צילום: BBC)
זירת האירוע, נובה סקוטיה | צילום: BBC

היורה לבש מדי משטרה והרכב שאיתו נמלט הוסב לניידת - מה שהקשה על כוחות המשטרה באזור להתחקות אחר צעדיו. "כמובן שזה נדבך חשוב בחקירה, העובדה שלחשוד היו מדים ומכונית משטרתית העומדת לרשותו - בהחלט נראה שזה לא מעשה אקראי", אמר מפקד במשטרת קנדה. בין ההרוגים באירוע הירי, שוטרת כבת 23 ואם לשני ילדים.

היורה, גבריאל ווטרמן (צילום: BBC)
היורה, גבריאל ווטרמן | צילום: BBC

ראש ממשלת קנדה, ג'סטין טרודו, כתב בחשבון הטוויטר שלו: "ליבנו יוצא לכל מי שנפגע מהירי בנובה סקוטיה. לקהילה בפורטאפיק, אנו שומרים את כולכם במחשבותינו. ובשמם של כל הקנדים, אני רוצה שתדעו שאנחנו כאן בשבילכם - ואנחנו נהיה כאן בשבילכם בימים ובשבועות הבאים".