ארצות הברית, שהפכה בימים האחרונים למוקד התפשטות מרכזי ביותר בעולם של נגיף הקורונה, ממשיכה לספור קורבנות, בשיעורים גבוהים במיוחד. ביממה האחרונה מתו 1,049 חולים - המספר הגבוה ביותר ליום אחד בהשוואה לכל מדינה אחרת. השיאים השליליים במדינה ממשיכים להישבר, כאשר תינוק בן 6 שבועות בלבד מת מהנגיף, הצעיר ביותר בעולם כולו. מניין המתים הכולל בארצות הברית עומד כרגע על 5,102, אפילו יותר מאשר מאשר בסין – מוקד ההתפרצות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מספר הנדבקים ממשיך לטפס, ועומד כרגע על יותר מ-210,000 בכל רחבי ארצות הברית. בבית הלבן צופים כי למעלה ממאה אלף איש שעלולים למות כתוצאה מנגיף הקורונה, וזאת גם אם הציבור יקפיד על הריחוק החברתי על פי ההנחיות. החששות בממשל הן כי באמצע החודש, כאשר הנגיף צפוי להכות בעוצמה הגדולה ביותר במדינה, עד 2,000 אמריקנים יכולים למות בכל יום.

דונלד טראמפ קורונה
שוקל הגבלות נוספות. נשיא ארה"ב טראמפ | צילום: רויטרס

לאור המגמה המדאיגה הנמשכת בניו יורק, הנשיא טראמפ שוקל להורות על חובת בידוד של שבועיים לכל מי שיצא מהעיר. הנשיא אף אמר שהוא יגביל את טיסות הפנים ברחבי המדינה, כדי לצמצם את החשיפה ולהקטין את ההתפשטות. נכון לשעה זו, אין הגבלות תנועה בין המדינות שבתוך ארצות הברית.

הנשיא טראמפ ומי שצפוי להיות יריבו הדמוקרטי בבחירות לנשיאות, ג'ו ביידן, צפויים להיפגש בקרוב כדי לדון בתגובת הממשל להתפרצות הקשה של נגיף הקורונה ברחבי ארצות הברית. הפגישה מגיעה על רקע דבריו של טראמפ בעבר בנושא, על כך שישמח לדון בעניין עם ביידן. 

על פי נתונים המתפרסמים בארצות הרבית, רבע מהאנשים שנדבקו בקורונה אינם סובלים מתסמינים כלשהם. בעקבות המשך המגמה, מערכת הבריאות האמריקנית שוקלת לחייב מחדש את הציבור לחבוש מסיכות, בנסיון להשיג שליטה על המגיפה. הנושא עדיין נשקל, מאחר וארגון הבריאות העולמי טרם נתן המלצה רשמית וגורפת בנושא יעילות המסיכות במניעת התפשטות רחבה של הנגיף.