נתונים חדשים המתפרסמים היום (רביעי) עומדים בסתירה עם הצהרותיו של הנשיא האמריקני. בעוד שהנשיא האמריקני טוען כי "מספר מקרי ההידבקות בארה"ב נמצא במגמת ירידה" - מספרים מהשטח מראים דווקא זינוק ומוקדי התפרצות חדשים של הנגיף.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"בכל המדינה המספרים יורדים במהירות", אמר הנשיא בתדרוך עיתונאים ביום שני האחרון. עם זאת, נתונים חדשים שמתפרסמים בניו יורק טיימס חושפים עלייה בשיעורי ההידבקות בעיירות ובקהילות כפריות במדינות כמו טקסס, טנסי, אלבמה, קנטאקי, צפון ודרום דקוטה.

עיתונאים רבים ביקרו את התבטאויותיו של טראמפ - וטענו כי אינן תואמות את המציאות. טענתו של טראמפ עומדת בסתירה גם עם הנתונים המשמשים את "כוח המשימה למלחמה במגיפה" של הבית הלבן עצמו, שעוקב אחר נקודות חדשות של התפרצות הנגיף.

ההתפשטות הגיאוגרפית של נקודות אלו רומזת כי הנגיף מתקדם במהירות מחוץ לעיירות החוף הגדולות וערים כמו ניו יורק וסיאטל, שם שיעורי ההדבקה נמצאים במגמת השתטחות. רבים מהאזורים החדשים הנחשפים לנגיף, נמצאים במדינות בהן מושלים סירבו להוציא הוראות לשהות בבית, או עוקבים אחר עצתו של טראמפ למתן את מגבלות הסגר - זאת למרות אזהרת גורמי הבריאות בארצות הברית.