מצבו של ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון שאובחן בנגיף הקורונה ממשיך להשתפר, והוא יצא ממחלקת טיפול נמרץ, כך דווח היום (חמישי) בבריטניה. מוקדם יותר, אמר הדובר שלו שמצב רוחו טוב ושהוא מודה לשירות הבריאות הלאומי של בריטניה על הטיפול המסור שהם מעניקים לו. על פי הערכות, הממשלה בבריטניה תאריך את ההסגר – ככל הנראה עד לתחילת חודש מאי. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ג'ונסון יקבל פיקוח וליווי צמוד במהלך השלב הראשון של החלמתו - וכאמור יישאר בינתיים בבית החולים. נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הגיב לחדשות על השיפור במצבו של ראש ממשלה הבריטי: "חדשות נהדרות, רפואה שלמה בוריס". 

מוקדם יותר, אמר דוברו של גו'נסון כי "על ראש הממשלה עבר לילה טוב, הוא קיבל טיפול חמצן סטנדרטי ומצבו ממשיך להשתפר. הוא נמצא בהשגחה צמודה, ומצב רוחו טוב. ראש הממשלה מודה לשירות הבריאות הלאומי של בריטניה על הטיפול המצוין שהם מעניקים לו. מחיאות הכפיים לצוות הרפואי סיפקו רגעים נהדרים ומאחדים לכל המדינה".

לפני יומיים דווח כי ג'ונסון אומנם מאושפז בטיפול נמרץ, אך לא מחובר למכונת השכמה. "ראש הממשלה ג'ונסון לא נזקק למכונת הנשמה פולשנית ומקבל טיפול בחמצן כדי לסייע בקשיי נשימה", נכתב בהודעה שפרסם משרד ראש הממשלה. "לא נמצאו סימנים לדלקת ריאות בבדיקות שנערכו לו והוא ממשיך לעת עתה לשהות בטיפול נמרץ".

ג'ונסון בן ה-55, שמאושפז בבית החולים סיינט תומאס בלונדון, הועבר לפני שלושה ימים למחלקה לטיפול נמרץ לאחר שחלה הדרדרות במצבו. הוא אובחן לפני כשבועיים כחולה בקורונה, ואושפז כאמור בבית החולים עקב המשך תסמיני המחלה.

שרים בכירים יתכנסו היום לדון, ללא ג'ונסון החולה, בהארכת ההנחיות שהגבילו את התנועה, סגרו עסקים וצמצמו יציאה למקומות עבודה. ההנחיות צפויות לפוג ביום שני הקרוב, אך בממשלה הבריטית כבר העריכו כי מוקדם מדי לחזור לשגרה לאור הנתונים המדאיגים.