נשיא סין שיג'ינג פי התייחס היום (שישי) להתפשטות נגיף הקורונה שהחל במדינתו ואמר לכלי תקשורת סינים כי "יש לתקן את המידע הלא מאומת שמופץ". במקביל, בסינגפור אובחנו תשעה חולים נוספים בקורונה ומספר הנדבקים במדינה זינק ל-67 - ורשם את היום הקשה ביותר בסינגפור - מאז התפרצה המחלה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הנשיא הסיני הוסיף בהצהרה שמסר לתקשורת כי יש לקדם חוק שאמור לעצור את התפשטות הנגיף: "עבור המפלגה הקומוניסטית הביטחון והבריאות של האזרחים הוא החשוב ביותר וזו המשימה הבלעדית שלנו". בנוסף הדגיש, כי יש לשפר את מערכת הבריאות בסין ולהגביר את המחקרים על טיפול במחלות.

נשיא סין שי ג'ינפינג נבדק אם נדבק בקורונה (צילום: הטלוויזיה הסינית)
נשיא סין שי ג'ינפינג נבדק אם נדבק בקורונה | צילום: הטלוויזיה הסינית
ההיערכות לנגיף הקורונה שמתפשט בתאילנד (צילום: רויטרס)
אישה הולכת ברחוב עם כיסוי פנים מהחשש מקורונה | צילום: רויטרס

וברקע ההצהרות של הנשיא הסיני, עלה הקושי להתמודד עם הטיפול בחולים שכן מאות מהצוות הרפואי נדבק בעצמו או נמצא בבידוד. נינג זו למשל, היא אחות באחד מבתי החולים בעיר הואן שבמחוז חוביי הקטלני, אבל במקום לעזור לנדבקים שמגיעים מדי יום וממלאים את בית החולים, היא נמצאת בבידוד בביתה כבר שבועות לאחר שצילום החזה שלה העלה חשד שהיא נושאת את הנגיף. "עכשיו זו ממש בעיה", היא סיפרה בשיחה שקיימה עם ה-CNN. "בבית החולים שלנו יש יותר מ-100 בני אדם שנמצאים בבידוד בביתם. לצדם יש עוד 30 עובדי רפואה שנמצאו כי הם נושאים את הווירוס".

ישראלי בסין
מדידת חום לתושבים בסין

זו ציינה בשיחה כי אם הבדיקות העלו ממצאים שליליים ואין הימצאות של הנגיף בדם, אזי אפשר לחזור לעבודה אבל לא תמיד התוצאות הללו מגיעות. אלא שהמצב בבית החולים שבה עובדת האחות אינו ייחודי. אחות נוספת מבית חולים מרכזי אחר בעיר מספרת שגם שם המצב דומה. "אני מפחדת שהווירוס שבגופי יתפשט החוצה וידביק את הקולגות שלי שעומדים בחזית הטיפול בחולים", כתבה האחות בטוויטר.

התפשטות נגיף הקורונה (צילום: רויטרס)
התפשטות נגיף הקורונה | צילום: רויטרס

עובדי הבריאות מתמודדים בסיכון גבוה ועם סיכוי מוגבר להידבקות בנגיף, אלא שבהוואן יש מחסור במשאבים רפואיים נוכח ההתפרצות המוגברת והנכונות המאוחרת יחסית להתמודד עם הנגיף, כך שאי אפשר לוותר על רופאים ואנשי רפואה.

הרשויות בסין לא פירטו לגבי מספר הנדבקים בנגיף בקרב אנשי הרפואה בלבד, אבל דיווחים בתקשורת הסינית ובכתבי עת רפואיים מעלים את האפשרות שבהואן בלבד, שבה יש 398 בתי חולים וכ-6,000 מרפאות קהילתיות - נדבקו מאות רבות של אנשי רפואה להוציא את אלה שבבידוד.