נגיף הקורונה המתפשט ברחבי העולם הכניס מדינות רבות למשבר כלכלי ותעסוקתי. כתוצאה מכך, עסקים רבים נאלצים לפטר עובדים ומשפחות נותרות ללא מקור הכנסה. תחת הכותרת "תמיכה בעובדים, ייצוב עסקים ובניית חוסן", ממשלת סינגפור פרסמה היום (חמישי) את תוכניתה הכלכלית לתמיכה באזרחים ובעסקים – ומעניקה 800 דולר לכל אזרח, ממעמד סוציו-אקונומי נמוך ובינוני, שאיבד את פרנסתו בעקבות המשבר הכלכלי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

תחת הסעיף תמיכה בעובדים והגנה על הפרנסה, הממשלה תעניק למעסיקים, עבור כל עובד שמועסק, סכום בגובה 25% מהשכר החודשי של כל עובד, מקסימום 4,600 דולר בחודש – וזאת עד סוף שנת 2020. לעסקים שנפגעו קשה יותר מהמשבר הכלכלי, הסכום יגדל עד 75% משכר העובד.

לחץ כאן לקריאת התוכנית המלאה

כמו כן, עבור תמיכה במובטלים, סינגפור תעניק 800 דולר, במשך שלושת החודשים הקרובים, לכל אזרח בעל הכנסה נמוכה-בינונית, שאיבד את עבודתו בעקבות נגיף הקורונה. הממשלה גם הבטיחה יצירה של עשרת אלפי מקומות עבודה חדשים במהלך השנה הקרובה.

התוכנית הכלכלית לא דואגת רק לשכירים שפוטרו, אלא גם לעצמאים. כחלק מהתוכנית, בעלי עסקים עצמאים יקבלו מדי חודש 1,000 דולר, וזאת למשך תשעת החודשים הקרובים. בנוסף, הם יקבלו 300 דולר לחודש עבור החזקת כלי רכב שמיועד לצרכי עבודה – סעיף שמיועד עבור בעלי מוניות וחברות להשכרת רכבים.

תחת הסעיף תמיכה במשפחות, ממשלת סינגפור הודיעה כי כל אזרח במדינה יקבל מדי חודש מענק של 900 דולר, וכן 300 דולר נוספים להורים לילדים מתחת לגיל 20. כל אזרח בגיל 50 ומעלה יקבל כרטיס אשראי, טעון בסכום של 100 דולר, לרכישת מוצרים בחנויות נבחרות.