מספר נשאי וירוס הקורונה הסיני זינק ל-634, כך דיווחה היום (חמישי) הטלוויזיה הסינית. אמש דיווחו הרשויות על 17 מקרי מוות מהנגיף, שגורם לקריסת מערכות בשל כשל בתפקוד הריאות. כל מקרי המוות תועדו בחבל הובאי, בסביבת העיר בה התפרץ הנגיף לראשונה, ווהאן - בה יוקם בית חולים מיוחד לנשאים ולחולים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

שלוש ערים בחבל הארץ נמצאות כעת בהסגר כחלק מהמאמצים לבלום את התפשטות הווירוס. גם בבירה בייג'ין בוטלו האירועים המרכזיים לחגיגות כניסת שנת הירח החדשה, והעיר האסורה נסגרה מבקרים כדי למנוע כינוס המוני בו הנגיף עלול לעבור במהירות מאדם לאדם.

קריינית הטלוויזיה של הונאן מדווחת על הנגיף הסיני ה
מגישה חדשות - במסיכה

גם תעשיית הבידור סובלת כתוצאה מההתפרצות החדשה: לפחות שבע פרמיירות סרטים של תעשיית הקולנוע הסינית שהיו מתוכננות להתקיים בימים הקרובים נדחו, בשל הרצון להימנע מריכוזי קהל גדולים. גם קריינית החדשות של חבל הונאן הסיני עשתה את עבודתה כשהיא חובשת מסיכת פנים. על פי הדיווחים בסין, מכירות מסיכות הפנים הגיעו לשיאים חדשים.

אחר הצהריים הצטרפה סינגפור לרשימה המפוקפקת של מדינות בהן זוהה הווירוס, כשגבר סיני בן 66 אובחן כנשא שלו בשטחהּ. בכך היא מצטרפת לארה"ב, יפן, דרום קוריאה, תאילנד, הונג קונג וטאיוואן, שהודיעו כולן בשבוע האחרון על הימצאות נשאים בשטחן. נמלי התעופה הגדולים בעולם החלו בבדיקות קפדניות לכל נוסע ונוסעת שמגיעים מהאזורים שמוגדרים "נגועים".