שליט צפון קוריאה קים ג'ונג און איים הלילה (בין שלישי לרביעי) כי מדינתו לעולם לא תסכים להתפרק מנשקה הגרעיני כל עוד ארה"ב "תתמיד במדיניות העוינת שלה" נגדה, כך דווח בסוכנות הידיעות הממשלתית של פיונגיאנג. עוד הבטיח קים כי בקרוב יחשוף בפני העולם "נשק אסטרטגי חדש". בתגובה הזהירו בארה"ב: מקווים שיבחר בדרך השלום על פני המלחמה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות  

את הדברים הקשים השמיע קים בפגישה של בכירי המפלגה השולטת. ביטחונה של צפון קוריאה, כך הסביר, תלוי בהרתעה הגרעינית החזקה וביכולת לבלום איומים גרעינים מצד ארה"ב. "נפתח באופן עקבי את הנשקים האסטרטגים החיוניים לנו, כל עוד ארה"ב לא תחדול מהמדיניות התוקפנית נגד צפון קוריאה", הבטיח קים.

שעות ספורות לאחר מכן, השיב נשיא ארה"ב דונלד טראמפ לאיומיו התקיפים של שליט צפון קוריאה בעדינות. טראמפ הסביר כי יחסיו קים מצוינים, וכי הוא חושב שקים יעמוד בהתחייבויות שנתן לארה"ב. "הוא אוהב אותי, אני אוהב אותו", אמר הנשיא על השליט האכזר שאחראי לרצח ורעב המוניים. "שאני מקווה שהמתנה שהבטיח לחג המולד תהיה אגרטל".

עוד קודם לכן עלה מזכיר המדינה האמריקנית מייק פומפאו לשידור ברשת פוקס ניוז והפציר בקים לשקול את דרכו מחדש. "אני מקווה שלא יפנה לכיוון הזה", אמר פומפאו. "אני מקווה שיבחר בדרך השלום והשגשוג ולא בדרך הקונפליקט והמלחמה". בראיון אחר לרשת CBS הוסיף: "אם המזכ"ל קים הפר את ההתחייבויות שנתן לנשיא טראמפ, זה יהיה מאכזב מאוד. אנחנו קיימנו את הצד שלנו ואנחנו ממשיכים לקוות שהוא יפעל באופן דומה".

חילופי הדברים הגיעו על רקע הודעתו המדאיגה של קים מתחילת החודש, אז הבטיח לשלוח לארה"ב "מתנת חג המולד". זאת, אם ארה"ב לא תסיר חלק מהסנקציות המוטלות על צפון קוריאה, כפי שהתחייב טראמ לעשות עד סוף השנה. בפנטגון עוקבים בדריכות אחר פעולותיו של קים, בציפייה שהמתנה תתברר למעשה כניסוי טילים או אפילו מתקפה על אדמת ארה"ב. אולם עד כה לא נרשמו אירועים חריגים בחצי האי הקוריאני