למרות ההערכות הרווחות בעולם הרפואה לפיהן נגיף הקורונה מוביל למחלה קשה בעיקר אצל מבוגרים מגיל 65 ומעלה, באירופה סופרים מקרה נוסף שבו נגדעו חיים צעירים במיוחד. בסוף השבוע תלמידת תיכון בת 16 מצרפת מתה, והיום (שלישי) פורסם כי נערה בת 12 מבלגיה שחלתה בקורונה הלכה לעולמה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

שמה של הנערה, הצעירה ביותר שמתה באירופה עד כה, לא פורסם: הרשויות לא עדכנו לגבי מצבה הרפואי לפני שנדבקה, וטרם התברר אם סבלה ממחלות רקע. בכיר עדכן כי הנערה סבלה מחום גבוה במשך שלושה ימים, ובדיקה גילתה כי אכן חלתה בקורונה.

המדינה סופרת עד כה יותר מ-700 מתים מהמחלה, אך המקרה האחרון הכה את הצוות הרפואי בתדהמה ואבל.  דובר שירותי החירום במדינה עדכן על מותה ואמר: "זהו רגע קשה במיוחד מבחינה רגשית, בגלל שהוא מערב ילדה". עוד אמר: "המקרה הזה מסעיר את הקהילה המדעית והרפואית כולה".

הדובר, עמנואל אנדרה, הוסיף: "אנחנו חושבים על המשפחה שלה ועל חבריה. זה אירוע נדיר שמעציב אותנו מאוד". לדבריו, הרשויות במדינה צופות שהתפשטות המחלה תגיע לשיאה בימים הקרובים: "אנחנו נגיע לנקודה שקרובה לתפוסה מלאה בבתי החולים".  לפני מותה של בת ה-12, האדם הצעיר ביותר שמת מהמחלה באירופה היה ויטור גודינו, נער פורטוגלי בן 14.

עד כה 705 בני אדם מתו כתוצאה מהנגיף בבלגיה, מתוכם 98 ביממה האחרונה. 12,705 איש נדבקו מתוך אוכלוסייה של 11.5 מיליון בני אדם. בספרד נרשם היום נתון שיא מטריד נוסף: 849 איש מתו מקורונה ביממה, המספר הגבוה ביותר מאז שהמגפה החלה במדינה. עד כה מתו 8,189 ספרדים מתוך 94,417 מקרים שהתגלו עד כה.

בסוף השבוע התאבלו בצרפת על מותה של תלמידת התיכון ג'ולי, שמותה נקבע כשבוע לאחר שהחלה לפתח תסמינים של המחלה. היא פיתחה קשיי נשימה והובהלה לבית החולים, שם מצבה הידרדר והרופאים נאלצו לקבוע את מותה.

הנערה בת ה 16 שמתה מהקורונה
ג'ולי, הצרפתיה בת ה-16 שמתה מקורונה

אימה סאבין סיפרה: "זה בלתי נסבל, היינו אמורות לחיות חיים רגילים". בכך נהיית ג'ולי המתה הצעירה ביותר מקורונה בצרפת כולה שעד כה סובלת מהתפרצות אלימה של המגפה. "מהתחלה אמרו לנו שהנגיף לא משפיע על אנשים צעירים. ואנחנו האמנו כמו כל שאר האנשים בעולם".