זעם בממלכה הבריטית על הנסיך צ'ארלס ורעייתו קמילה, לאחר שהשניים עברו בדיקה לגילוי נגיף הקורונה – בזמן שאלפי עובדי שירות הבריאות הלאומי (NHS) ואזרחים חולים ממתינים להיבדק. היום (רביעי) דווח כי הנסיך, בן ה-71, נדבק בנגיף וכעת הוא שוהה בבידוד בביתו, טירת בלמורל, בסקטולנד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

למרות שאצל הנסיך הופיעו תסמינים קלים בלבד, הוא עבר את בדיקת הקורונה על ידי צוות רפואי משירות הבריאות הלאומי שהגיע אליו במיוחד למקום מגוריו הפרטי. אשתו, קמילה, בת ה-72, גם כן נבדקה – על אף שלא הופיעו אצלה תסמינים כלל.

 

באתר שירות הבריאות הלאומי נכתב שבדיקה לגילוי קורונה מערכת, בדרך כלל, רק למי שמופיעים אצלו תסמינים קשים שדורשים מהחולה הגעה לבית החולים. יוצא מכך, שהבדיקה שנערכה לנסיך צ'ארלס ולרעייתו חורגת מהקריטריונים המקובלים בממלכה המאוחדת.

 

גולשים רבים ברשתות החברתיות, בהם פוליטיקאים ומפורסמים, הביעו כעס רב כלפי ראשי מערכת הבריאות בממלכה, על כך שהעניקו למשפחה המלכותית טיפול מיוחד, לעומת הטיפול שמקבל שאר הציבור.

 

"אחותי עובדת כרופאה בשירות הציבורי ונמצאת בבידוד כבר תשעה ימים", צייצה מישהי בטוויטר. "אם אחותי הייתה נבדקת מיד ביום הראשון היא הייתה יכולה לחזור לעבוד מיד ולא הייתה מושבתת למעלה משבוע. כמה זמן הנסיך צ'ארלס היה צריך להמתין בשביל להיבדק?".

 

ראש מערכת הבריאות בסקוטלנד, קת'רין קלדרווד, הגיבה לטענות וציינה שהנסיך ורעייתו נבדקו בגלל "סיבות קליניות". דובר המשפחה המלכותית גם הגיב לטענות ואמר שהשניים "עמדו בקריטריונים הדרושים כדי להיבדק".