יומיים לאחר מסע ההרג שהוביל למותם של עשרות בתאילנד, מתגלים פרטים חדשים: על פי הפרסום ברשת CNN, מה שהוביל לאירוע האלים הוא ככל הנראה סכסוך אדמות בין החייל היורה לבין חברו ליחידה. בניסיון להביא לסיומו של האירוע, בשלב מסויים במהלך מסע הירי הביאו כוחות הביטחון את אימו של החייל כדי שתדבר איתו ותנסה לשכנע אותו להסגיר את עצמו. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המסע הרצחני החל ביום שבת האחרון כשהחייל ירה בחייל אחר בעקבות סכסוך על סכום העמלה שמגיעה לו בגין מכירה של אדמות. בהמשך ירה גם על חיילים אחרים, גנב רכב צבאי ויצא לכיוון הקניון המקומי בעיר קוראט - "טרמינל 21" תוך כדי שהוא ממשיך לירות מהרכב על עוברי אורח. כשהגיע לקניון החל לירות לכל עבר ולבסוף התבצר בתוכו.

על פי הפרטים החדשים, כדי לנסות ולהוציא את היורה מהמבנה הביאו הרשויות את אימו. האם אמרה לרשויות כי לדעתה "אין טעם" לדבר עם בנה משום שהוא לוקה בדיכאון קליני ובעל מזג חם ולטענתה היא לא תוכל לעזור.

החייל היורה במסע ההרג בתאילנד
החייל היורה במסע ההרג בתאילנד

השוטרים שנכחו במקום סיפרו לרויטרס: "היינו חייבים לקדם את הסיטואציה בגלל שנשלחו אלינו הודעות על אנשים שהסתגרו בחדר קירור בתוך הקניון והחמצן בתוכו עמד להיגמר". בשלב זה הכוחות הבינו שאימו של החייל לא מועילה והחליטו לפרוץ לקניון. במהלך הפריצה נהרג אחד השוטרים ושלושה נוספים נפצעו.

גורמים המעורים במקרה מספרים שלחייל יש רקע משמעותי עם ירי ושהוא מיומן מאוד בתפעול שלו. "הוא כיוון לראשים של אנשים", סיפר אחד הניצולים מהאירוע.

בבוקר למחרת התקרית האלימה, התגלו גופותיהם של 29 בני אדם כולל גופתו של היורה. 58 בני אדם נוספים נפצעו באירוע.