דודי שמשון נמצא כבר מספר ימים בהסגר על ספינת התענוגות מול חופי יפן, שעל סיפונה התגלו כבר 67 בני אדם שחלו בנגיף הקורונה. שמשון, שנמנה עם 14 ישראלים נוספים שנמצאים על הספינה, מספר על החששות ועל הדרך שבה הוא ואשתו מנסים להעביר את הזמן.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

שמשון סיפר על ההתפתחויות החדשות מאז שהוא נכנס להסגר בחדרו: "עוד נוסעים הורדו מהספינה בשל הווירוס והיום הורדו נוסעים נוספים, אבל לא בגלל הווירוס. הגיעו 14 אמבולנסים, 4 בגלל הווירוס ו-10 כי הגיל הממוצע הוא 65 ו-70, אז פשוט בגלל תחלואה".

הוא סיפר כי הוא מקבל את המידע בעקבות עדכונים שוטפים מקפטן הספינה בכריזה. "חוץ מזה אנחנו יושבים במרפסת ומסתכלים. היום הייתה לנו הצגה, יפנים על אופנועי ים הגיעו ושמו לנו מוזיקה וכל האנשים יצאו למרפסות  ומחאו כפיים, עד שמשמר החופים יצא והרחיק אותם, אז יש פה אטרקציות".

ספינה יפנית בהסגר מחשש לקורונה‎
הספינה שנמצאת בהסגר | צילום: Kim Kyung-Hoon, רויטרס

לדברי שמעון הנוסעים קיבלו מצוות הספינה מדחום. "בהתחלה הייתה פאניקה, כי כל מי שהתעורר והיו לו 37 מעלות מיד התקשר", הוא סיפר והוסיף כי לאחר מכן הופץ סרטון דרך הטלוויזיות בחדרים, שהנחה את הנוסעים כיצד למדוד חום.

כשנשאל איך הוא מסתדר בהסגר הוא ענה כי הוא ואשתו משחקים ברמי ובמשחקים נוספים. הוא הוסיף כי הצוות סיפק להם סבון כביסה, לאחר שהוא ואשתו לא רצו שיכבסו את בגדיהם. 

לדבריו, הנוסעים יוצאים מחדרם לזמן מוקצב ובסבבים שונים: "ביקשו מאיתנו לצאת עם כפפות ומסכות ולשמור על מרחק של מטר בין אחד לשני. אחרי מספר ימים הודיעו כי היפנים דורשים שהמרחק יהיה גדול".