אזרח רוסי שביים "התקף קורונה" גרם לבהלה גדולה במהלך נסיעה ברכבת התחתית במוסקבה וצפוי לעונש של עד חמש שנים בכלא. אזרחים מודאגים ניגשו לעזור לצעיר שדימה התקף פרכוס כשבמקביל נשמעו צעקות "וירוס קטלני". נוסעי הרכבת נבהלו וברחו במהרה אל מחוץ לקרונות. פרקליטו של החשוד: "הוא וחבריו רצו למשוך את תשומת הלב של הרשויות". צפו בתיעוד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתיעוד שמעורר סערה נראה הצעיר חבוש במסכה כשברגע אחד הוא נופל על רצפת הרכבת. נוסעים ששהו במקום מיהרו לגשת אליו ולהעניק לו עזרה, אולם אז הוא החל לפרכס. בשלב זה הנוסעים נתקפו בבהלה, החלו לצעוק ונמלטו החוצה.

את הרשויות ברוסיה המקרה הזה פחות שעשע - הצעיר נעצר ביום שני האחרון וכעת הוא צפוי לעונש של עד חמש שנות מאסר בגין "חוליגניות פלילית". גורם רוסי אמר ל-BBC שככל הנראה היו עוד שני אנשים שעזרו לחשוד באותו אירוע בכך שצעקו "וירוס קטלני" וגרמו לבהלה בקרב הנוסעים.

 

הצעיר הרוסי שביים
הצעיר הרוסי שביים "התקף קורונה" ברכבת

עורך דינו של הצעיר סיפר לרשת CNN  כי החשוד ביצע את המתיחה כדי להעלות את המודעות לנגיף הקורונה. "צריך להסתכל על הסרטון הזה ביחד עם שאר הסרטונים של מרשי", הסביר. "החשוד וחבריו רצו למשוך את תשומת הלב של הרשויות. אין הוכחה לפשע במקרה הזה".

רוסיה ביצעה צעדים משמעותיים על מנת למגר את תופעת התפשטות הקורונה. חוץ מקרבה גיאוגרפית לסין, לרוסיה מגיעים מדי שנה כשני מיליון תיירים סינים, עובדה שמדאיגה את הרשויות במדינה. עד כה התגלו שני חולים סינים בלבד בשטחה של רוסיה.