נשיא המדינה, רובי ריבלין, משתתף בשעה זו בטקס לציון 75 שנה לשחרור אושוויץ בירקנאו על אדמת מחנה ההשמדה בפולין. בטקס צפויים לשאת דברים נציגים מניצולי מחנה ההשמדה ובהם נשיא פולין אנדז'יי דודה, נשיא גרמניה פרנק וואלטר שטיינמאייר, נשיא הקונגרס היהודי העולמי, וכן מנהל המוזיאון במחנה אושוויץ. 
 
 
‎הנשיא ריבלין נחת הבוקר (שני) בקרקוב שבפולין וקיים פגישה עם נשיא פולין אנדז'יי דודה. בסיום הפגישה, נשא ריבלין דברים: "ההיסטוריה, לצד האירועים הקשים שהתרחשו על האדמה הזאת, קושרים את העם היהודי ואת מדינת ישראל בקשר בל ינתק. זהו קשר שפניו אל העתיד מתוך מחויבות בלתי מעורערת לזיכרון עובדות העבר. זהו קשר שמוכרח לקדש את טוהר ההיסטוריה, להשאיר את מלאכת מחקר העובדות בידיהם של היסטוריונים מומחים".
 
בפגישה עם נשיא פולין, הביע הנשיא ריבלין צער על העובדה שהיחסים בין המדינות נפגעו בשל עיסוק פוליטי בסוגיות הסטוריות והדגיש כי על המנהיגים לשמר ולקדם את היחסים בין המדינות ובין העמים. בנוסף, הודה נשיא המדינה לנשיא פולין בפגישתם על מחויבותו למאבק באנטישמיות וכן על התבטאויותיו ביחס לזכרון השואה והיחס לקהילה היהודית.
 
הנשיא ריבלין הדגיש: "אנו זוכרים שפולין והאומה הפולנית הם קורבנות של מלחמת העולם השנייה. אנו זוכרים את עשרות אלפי הפולנים שנרצחו באושוויץ. אנו זוכרים, כי גרמניה הנאצית היא שיזמה, תכננה וביצעה, את רצח העם היהודי בפולין כמו גם במקומות אחרים, וכי היא נושאת באחריות המלאה למעשיה". עוד אמר הנשיא: ״לעד נקדש ונוקיר, את אומץ לבם של חסידי אומות העולם, ובתוכם אלפי פולנים שסיכנו את חייהם כדי להציל יהודים".
 
גם נשיא פולין התייחס לחשיבות זכרון השואה: "נרגש במיוחד מכך שביום זה כמעט 200 משורדיי אושוויץ הגיעו לכאן והמוזיאון שנמצא כאן מהווה ראיה למה שהתרחש פה וגם אזהרה לעולם כולו". דודה הסביר את העדרותו מהטקס ב"יד ושם" בכך שלפיו "השתתפותה של פולין במבצע העצום במאבק נגד הנאצים הועלמה" ולכן לא יכול היה להשתתף.