ג'ארד קושנר, יועצו הבכיר של נשיא ארצות הברית, התייחס אמש (שישי) לשתיקתה של ערב הסעודית נוכח כינון היחסים הרשמיים בין איחוד האמירויות לישראל. "אני חושב שיש לנו מדינות נוספות שמאוד מעוניינות להתקדם", אמר בריאיון לרשת CNBC. "כחלק מהתקדמות התהליך אני חושב שזה בלתי נמנע שסעודיה וישראל ינרמלו באופן מוחלט את היחסים. שתי המדינות יוכלו לעשות הרבה דברים גדולים יחד".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

כאשר נשאל על שתיקת ערב הסעודית בעקבות ההכרזה על ההסכם בין איחוד האמירויות וישראל, השיב קושנר: "השגנו את הסכם השלום הראשון זה 26 שנה ועכשיו אתה אומר: 'נו, אנחנו רוצים לצרף מדינה נוספת מיד'. ברור שסעודיה הייתה מנהיגה נהדרת ביצירת מודרניזציה, אבל אי אפשר לשנות את כיוון הספינה בין לילה".

נתניהו ויורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמאן (צילום: Pool, gettyimages)
נתניהו ויורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמאן | צילום: Pool, gettyimages

אתמול אמר קושנר בראיון ל"פוקס ניוז" כי "ישראל הראתה רצון אמיתי להגיע לשלום בכך שהסכימה למדינה פלסטינית וגם למפה שהנשיא שרטט וקובעת את הגבולות העתידיים".

"המהלך של ישראל לנסות לספח איורים בגדה עם המון מתנחלים שישראל, באופן ריאלי לא תחזיר לעולם, עצבן הרבה מאד אנשים באזור", הדגיש. "טראמפ הצליח להשתמש בחוסר הודאות הזאת כדי לתווך בעסקה הטובה הזאת בין נתניהו לבן זאיד".

עוד אמר קושנר כי "הנשיא טראמפ הראה לישראל שהוא מבין את הבעיות שלה, הוא מנסה למצוא פתרון. הצליח לגרום לה לעשות ויתורים שהיא לא הייתה מוכנה לעשות תחת הממשל הקודם". בנוסף, הבהיר קושנר, כבר מתקיימים דיונים הנוגע לטקס החתימה שייערך בעתיד הקרוב בבית הלבן.