העצות בפייסבוק הובילו למוות טרגי: אם לילד בן 4 מקולורדו שבארה"ב, התייעצה בפייסבוק עם חברי קבוצת "די לחיסוני החובה", תוך שהיא מציינת שסירבה למלא אחר הוראות הרופא שנתן מרשם לתרופה לבנה. בקבוצה הציעו לה בתגובה שלא לקנות לו את התרופה שהמליץ הרופא - ארבעה ימים לאחר מכן הילד אושפז ומת. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"הילד טרם אובחן, אבל היה לו חום גבוה ואף התקפים", כתבה האם בקבוצת הפייסבוק. היא הוסיפה ששניים מארבעת ילדיה אובחנו עם סוג דומה של שפעת והוסיפה שהרופא נתן להם מרשם לתרופה בשם "תאמיפלו". התרופה מיועדת להקלה בתסמינים של שפעת ומטרתה לקצר את זמן המחלה. "הרופא נתן את המרשם לתרופה, אבל לא קניתי אותה", כתבה האם.

קבוצת הפייסבוק ששמה "די לחיסוני החובה", ובה נועצה האם כיצד לנהוג - היא אחת הקבוצות הגדולות בהן מופצת דיסאינפורמציה לגבי תרופות ודרכי טיפול במחלות. בקבוצה ישנם 139,000 חברים, ורובם מחלקים עצות כיצד להתמודד עם מחלות שונות כגון שפעת.

חברי הקבוצה הפיצו לאחרונה קונספירציות לפיהן התפרצויות של מחלות הניתנות למניעה הן "מתיחות" בשם הממשלה. חברי הקבוצה משתמשים בקבוצות מתנגדי החיסונים ברשתות החברתיות כדי ליצור קשר עם הורים רבים שילדיהם נפטרו ומסבירים להם, ללא אף הוכחה, שהסיבה לכך היא שהילדים חוסנו.

קבוצות פייסבוק הקוראות שלא להתחסן הפכו מקור למידע עבור אנשים שמחפשים מגוון של מידע רפואי – בעיקר בתקופת החורף, בה רבים חולים בשפעת. בפייסבוק ישנן קבוצות רבות מעין אלה, שמפיצות מידע רפואי שקרי.