בתאילנד אישרו היום (שלישי) כי התגלו במדינה שישה מקרים נוספים של הידבקות בנגיף הקורונה – רק מהיום. שניים מהם אזרחים סינים והארבעה האחרים אזרחים תאילנדים. ששת המקרים האלה מצטרפים ל-19 בני אדם נוספים שנדבקו בתאילנד עד כה, והם העלו את מניין הנושאים בנגיף במדינה ל-25. במקביל, דווח כי רוסיה שלחה מטוס צבאי לחלץ את אזרחיה שנמצאים בעיר ווהאן. ישראלית שמטיילת בתאילנד: "לא נעים בכלל, נקווה שלא יגיע אלינו".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ישראלים שמטיילים בתאילנד דיברו עם חדשות 12 ושיתפו את חששותיהם מהתפשטות הנגיף במדינה. "כמובן שחוששים.. כל קבוצות הוואטסאפ והפייסבוק של תאילנד עוסקות בזה, חלק מבטלים את הטיסות וחלק חוזרים הביתה. פה כולם מסתובבים עם המסכות כל הזמן", אומרת סיוון. "לא נעים בכלל, נקווה שלא יגיע אלינו. אנחנו עוד כמה ימים חוזרים לארץ", הוסיפה מור. שי, ישראלי נוסף שגם מטייל במדינה אמר: "בשדות התעופה בתאילנד יש יותר סינים אז כן שמים מסכה. אבל באיים הכול עובד כרגיל‎".

נאווה, שמטיילת בימים אלה בצפון תאילנד, סיפרה: "בצפון כרגע אין סינים, אומרים לנו לשים מסכות. אנחנו משתדלים להיות במקומות שפחות הומי אדם. צריך להיזהר ולא להיות ליד אנשים". 

שרון, שמטייל בתאילנד, תיאר את המצב: "בהתחלה כשהגענו היה לנו חשש. עם הזמן החשש נעלם כי ראינו שהכל פה כרגיל. בשדות התעופה אנחנו משתדלים להקפיד על מסכות ולהתרחק מהסינים".

ממשרד הבריאות התאילנדי נמסר שארבעת התאילנדים שהתגלה אצלם הנגיף הם  זוג שביקר לאחרונה ביפן ושני נהגים שאספו אזרחים סינים בתאילנד. בתוך כך, דווח כי רוסיה שלחה מטוס צבאי כדי לחלץ אזרחים רוסים מהעיר הסינית ווהאן, מוקד ההתפרצות של נגיף הקורונה.

התפשטות הנגיף במזרח גרמה לאירוע חריג נוסף: ספינת קרוז של 3,700 נוסעים עגנה היום בחופי העיר יוקוהמה ביפן לאחר שבן 80 שהתארח בכלי השיט לפני כחודש, נדבק בנגיף. חברת הקרוזים מסרה שהוא שהה בספינה בין ה-20 בינואר ל-25 לחודש. כל נוסעי הקרוז כולל הצוות החלו לעבור בדיקות רפואיות בשל האירוע, והתבקשו להישאר בחדריהם.

 

 

מפת הקורונה העולמית:

מוקדם יותר היום, התגלה מקרה ראשון של הידבקות בנגיף בדרום קוריאה שמקורו כנראה בתאילנד. דרום קוריאנית שביקרה לאחרונה בתאילנד נדבקה בנגיף. היא חזרה לפני כשבועיים לארצה עם סימפטומים של המחלה, ולאחר הסגר ובדיקות נוספות התגלה כי היא נדבקה בנגיף הקטלני. הרשויות לא שללו את האפשרות שביקרה קודם לכן בסין, אך בכיר במערכת הבריאות התאילנדית העריך שהיא נדבקה במהלך הביקור בארצו.

הלילה הודיעו הרשויות בסין כי 64 בני אדם ממחוז חוביי שבמרכז המדינה מתו ביממה האחרונה בעקבות סיבוכי נגיף הקורונה. עוד דווח, שבהונג קונג אירע מקרה מוות שני מחוץ לסין - ובכך עלה מספר הקורבנות ברחבי העולם ל-427 ועקף את מניין המתים של וירוס הסארס שהתפרץ לראשונה בשנת 2002.

סין נגד העולם: "ארצות הברית מפיצה פחד - אל תסגרו את השערים לאזרחינו"

שני מחקרים נוספים קושרים בין הקורונה לעטלפים

גם עם מסכה: אפשר להידבק בנגיף הקורונה

חברת תרופות בבריטניה הודיעה: נפתח חיסון

סין נגד ההחלטה לאסור כניסת סינים לישראל