הרב יוסף נוימן שנפצע קשה בפיגוע הדקירה במונסי שבניו יורק בחודש דצמבר האחרון הלך לעולמו - כך דווח הלילה (בין ראשון לשני) בארה"ב. האירוע התרחש במהלך הדלקת נרות חנוכה בביתו של הרב נוימן, וארבעה בני אדם נוספים נפצעו בו. המשטרה המקומית ניהלה מצוד אחר הדוקר שפרץ לבית עם מצ'טה, ועצרה אותו בליל האירוע.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

שעות לאחר הפיגוע נחשפה זהותו של התוקף: תומס גרפטון, בן 37 ממוצא אפרו-אמריקני, עם רקע פלילי עשיר. בתיעוד שפורסם בארה"ב ניתן לראות אותו ואת כלי הרכב שאיתו הגיע לבית הרב, ושבעזרתו הצליח להימלט במשך שעתיים מכוחות המשטרה. הוא הואשם בהמשך בחמישה ניסיונות רצח ופריצה.

מושל ניו יורק, אנדרו קומו, התייחס אז לאירועים וכתב: "אני מזועזע מהדקירה בניו יורק - האירוע האחרון בשורה של התקפות כנגד חברים בקהילה היהודית בניו יורק השבוע. בשם משפחת ניו יורק, ליבי יוצא אל הקורבנות ואני מתפלל להתאוששותם המלאה".

עוד הוסיף קומו: "זה היה מעשה בלתי נסבל ופחדני. אני רוצה להבהיר: אנטישמיות ואי סובלנות מכל סוג שהוא מנוגדים לערכים שלנו של מגוון ויש לנו אפס סובלנות למעשי שנאה כאלה. בניו יורק תמיד נתייצב ונאמר בקול אחד לכל מי שמנסה לפלג ולהפיץ פחד: אתה לא מייצג את ניו יורק ותקבל עונש על מעשיך".