צעיר ישראלי בן 24 נעלם לפנות בוקר (ראשון, שעון ישראל) במי נהר הוואגאנואי שבניו זילנד, לאחר שניסה לחצות אותו בשחייה יחד עם קבוצת מטיילים ישראלים. צעירות ישראליות שהיו במקום שידרו אות מצוקה אל מרכז השליטה של חברת "מגנוס איתור וחילוץ" באמצעות מכשיר לווייני, וכוחות איתור וחילוץ מקומיים הוזעקו למקום ופתחו בחיפושים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המטיילים העידו כי חברם נראה לאחרונה לפנות בוקר, לפני כ-12 שעות, כשניסו לחצות יחד את הנהר והוא נסחף בזרם. כוחות החילוץ פועלים לאיתור הצעיר לאורך היום בסיוע של סירות ומסוק, אך המאמצים טרם נשאו פרי. משפחתו של הצעיר הישראלי בארץ עודכנה בפרטים.

 

בשיחה עם חדשות 12 פירט המחלץ חיליק מגנוס שהופעל בידי חברת הביטוח הפניקס את נסיבות האירוע. "קבוצה של 6-5 ישראלים החליטו לחצות את הנהר בשחייה באזור שנראה להם עם זרימה רגועה", סיפר. "על פי הדיווח, אחד השוחים התריע לאחרים במהלך השחייה שהוא נחלש, וחבריו שחו קדימה להזעיק עזרה. בשלב זה הוא כבר נסחף".

עוד סיפר מגנוס כי "שתי צעירות שהיו עמו והצטיידו במכשיר טלפון לווייני ובשירות הלווייני שמציעים בחיליק מגנוס הזעיקו את המוקד, שגייס כוחות חיפוש מקומיים". לדבריו, גורמים המעורים בתנאי האזור מעריכים כי סיכויי ההישרדות של הצעיר, שלא אותר על ידי הכוחות המקומיים ביום הראשון לחיפושים, נמוכים.

עם זאת, לפי שעה החיפושים אחר המטייל הישראלי נמשכים תוך שיתוף פעולה בין הכוחות המקומיים לבין מרכז השליטה של חברת "מגנוס איתור וחילוץ" ומשרד החוץ. קונסול ישראל בניו זילנד, רועי רוזנברג, והמחלקה לישראלים בחו"ל באגף הקונסולרי של משרד החוץ מנהלים את הטיפול באירוע בשיתוף עם חברת החילוץ.