לא רק "ספינת הקורונה": כ-5,000 בני אדם נמצאים בימים אלה על ספינות נופש שנמצאות בסוג כלשהו של בידוד בעקבות התפרצות הנגיף. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הספינה הראשונה היא זו שזכתה לחשיפה הרבה ביותר בישראל, Diamond Princess, עליה זוהו 135 נשאים של הנגיף. זוהי הספינה שההתפרצות עליה עד כה היא המשמעותית ביותר. לפני זמן קצר דווח יפן תאפשר לקשישים הסובלים ממחלות כרוניות להשתחרר מהבידוד מוקדם מהצפוי ולעזוב את הספינה.

על סיפונה של ה-Westerdam תקועים כ-2,000 בני אדם, לאחר שלא הותר לה לעגון ביפן, יעדה הסופי המקורי. בשלב זה לא ידוע על נשאים של הנגיף על הסיפון, אולם בשלב זה היא לא מוצאת נמל לעגון בו לאחר שגם בטאיוואן, הפיליפינים ותאילנד סירבו לאפשר את כניסתה.

3,600 מנוסעי ה-World Dream שבהונג קונג שוהים בבידוד כבר חמישה ימים, לאחר ששלושה בני אדם ששהו על סיפונה ועזבו אותה זוהו כנשאים של הנגיף. איש משוהי הספינה כיום לא זוהה כנשא, ובסוף השבוע הם צפויים להיות משוחררים.

הספינה האחרונה היא The Anthem of the Seas, שנאלצה לעגון בניו ג'רזי שני ימים מעבר למתוכנן, לאחר שארבעה נוסעים פונו לבית החולים לבדיקות מחשש להידבקות בנגיף. הארבעה, כמו גם 23 נוסעים נוספים, נמצאו נקיים לחלוטין והספינה המשיכה לדרכה ביום שני האחרון.

בתוך כך, המרכז האמריקני לבקרת מחלות ומניעתן (CDC) הודיע רשמית כי הנגיף מידבק יותר מנגיף הסארס – אולם חמור פחות ממנו. על פי הנתונים שפורסמו, רק כ-2% מנשאי הנגיף מתים כתוצאה ממנו, לעומת 10% מנשאי הסארס.

צפו במפת התפשטות הנגיף