התמורה נחשפת: בריאיון לעיתון סעודי היוצא בלונדון חושף הבוקר (שישי) מנהיג סודן את התמורה הישראלית לנרמול היחסים. עבד אל-פתאח אל-בורהאן גילה: ישראל תפעל להוצאתנו מרשימת המדינות תומכות הטרור של ארצות הברית. עוד אמר בורהאן כי בקרוב הוא צפוי להפגש עם הנשיא האמריקני דונלד טראמפ בארצות הברית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המראיין שאל את אל-בורהאן איך נוצר הקשר עם ישראל – ומה סודן מרוויחה ממנו? בתגובה ענה המנהיג הסודני: "הקשר נוצר על ידי גורם שלישי שחיבר את הקשרים הראשוניים. בפגישה שנערכה באנטבה, אוגנדה, הדגשנו את תפקידו של הצד הישראלי בתמיכה בסודן בנוגע לרשימת המדינות תומכות הטרור".

בריאיון טען אל-בורהאן כי נרמול היחסים בין סודן לישראל מתקבל בתמיכה נרחבת במדינתו – למעט בקרב קבוצות אידיאולוגיות, אך יתר הציבור מקבל את היחסים. מנהיג סודן גם ציין שהוא ממתין שייקבע תאריך לפגישה בארצות הברית עם טראמפ – מה שלדבריו עתיד להתרחש בקרוב.

ראש הממשלה נתניהו נפגש עם מנהיג סודן אל-בורהאן בתחילת השבוע שעבר במהלך ביקור באוגנדה. השניים נועדו באנטבה, וסיכמו על תחילת הליך נורמליזציה ביחסים בין המדינות - שלא מתחזקות קשרים דיפלומטיים. המנהיג הסודני ציין כי הוא מעוניין לסייע למדינתו לעבור תהליך של מודרניזציה על ידי הוצאתה מהבידוד העולמי והצבתה על מפת העולם - בישראל מקווים שהקשרים יהוו פתח למדינות מוסלמיות ואפריקניות נוספות, וכי למטוסים ישראלים יתאפשר לטוס מעל סודן.