לא רק בני אדם - גם החיות נפגעות מהנגיף הקטלני: פעילים למען בעלי חיים בסין מתריעים כי עשרות אלפי חיות ננטשות על ידי בעליהם במוקדי התפרצות הנגיף - ונותרים מאחור למות ברעב. מאז התפרצות הנגיף בסין ננטשו בעיקר כלבים וחתולים - חלקם מחשש שידביקו את בעליהם, וחלקם בשל העובדה שתושבים רבים לא הורשו לחזור לבתיהם שנמצאים בערים הנתונות בהסגר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

פעילים ששוחחו היום (חמישי) עם רשת "סקיי ניוז" הבריטית סיפרו כי הם מסתובבים בערים השונות ומנסים להציל חלק מבעלי החיים שננטשו. זאת, בזמן שלטענתם הממשל הסיני בעצמו מורה על המתת כלבים וחתולים - מחשש שהם נגועים בנגיף ויתרמו להפצתו.

ראש העיר של ווהאן, מקור התפרצות הנגיף הקטלני, אמר לאחרונה במסיבת עיתונאים כי חמישה מיליון תושבים עזבו את העיר מאז התפשטות הנגיף. על רקע נתון זה, תושב ווהאן שהתנדב להציל בעלי חיים שננטשו מעריך כי אלפי כלבים וחתולים נשארו כלואים בבתים. "הערכתי היא שכ-5,000 מבעלי החיים עדיין לכודים בבתי התושבים ועלולים למות ברעב", אמר ל"סקיי ניוז".

פעילים חוששים שאלפי כלבים נתונים בסכנת מוות
צילום: skynews

עם זאת, נציג של אחד מהארגונים הפעילים למען בעלי החיים אמר לסקיי ניוז כי להערכתו המספרים למעשה גבוהים בהרבה מאלה שמציגים הפעילים בסין. עוד הביע הנציג חשש מכך שהממשל הסיני פועל להמתתם של בעלי החיים. זאת, בצל הכרזת ארגון הבריאות העולמי כי לא קיימת הוכחה לכך שבעלי חיים יכולים להידבק בנגיף.

עד כה גבה הנגיף את חייהם של יותר מ-550 בני אדם כאשר רובם הגדול בסין. מספר הנדבקים הגיע לשיעור של מעל 28,000 בני אדם ברחבי העולם.