דרום קוריאה עוקבת אחר התפרצות חדשה של קורונה שהחלה במועדוני הלילה בסיאול - כך הודיעו היום (שישי) הרשויות במדינה. גורמי הבריאות בדרום קוריאה, שנחשבת לסיפור הצלחה בהתמודדות עם הקורונה, חוקרות את ההתפרצות הקטנה אך ההולכת וגוברת של הנגיף. במקביל, הרשויות חוזרות ומפצירות באזרחים להישמע לשמור על מעקב ולהקפיד להיבדק, זאת כאשר המדינה מסירה עוד ועוד הגבלות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

המרכז לבקרת מחלות ומניעתן במדינה הודיע כי אובחנו לפחות 15 מקרים של קורונה שמקורם במועדוני הלילה באיטאון, שכונה בסיאול שפופולרית בקרב קוריאנים וזרים.

דרום קוריאה דיווחה עד כה רק על קומץ חולים שהתגלו בימים האחרונים, רובם זרים שהגיעו למדינה. ההתפרצות במועדוני הלילה, למרות שהיא עדיין מוגבלת, צפויה להתגבר דווקא בזמן שהרשויות במדינה מקלות עוד ועוד בהגבלות הריחוק החברתי.

"מועדוני הלילה צפופים ולא מאווררים, אלו בדיוק המקומות שמהם חששנו", אמר מנהל המרכז לבקרת מחלות ומניעתן בדרום קוריאה. "אנו חושבים שצריך להקפיד על הניהול של מקומות כאלה וקוראים לך להימנע ככל האפשר מביקור בהם".

על פי הנתונים שפורסמו בסוף פברואר ובימים הראשונים של מרץ, מספר הנדבקים החדשים מנגיף הקורונה בדרום קוריאה עלה מכמה עשרות לכמה מאות - ואז לכמה אלפים. בשיא ההתפרצות, משרד הבריאות הקוריאני זיהה 909 מקרים חדשים ביום אחד, זה היה ב-29 בפברואר. אלא שפחות משבוע לאחר מכן, מספר המקרים החדשים ירד בחצי (460). תוך ארבעה ימים שוב המספר נחתך בחצי - ושוב ביום שלמחרת.