מנסור פורג'ום, בוגר לימודי ביולוגיה באוניברסיטת קרלטון שבקנדה, נהרג לפני כשבוע בהתרסקות המטוס האוקראיני באירן. בטקס לכבודו שערכה האוניברסיטה באוטווה בירת קנדה ביום רביעי האחרון, עלה אל הבמה בנו - ראיין פורג'ום בן ה-13 – והדברים שאמר ריגשו עמוקות את הקהל שכלל כ-200 מחבריו ובני משפחתו של המנוח.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בדבריו, סיפר פורג'ום על אופיו המיוחד והחיובי של אביו, ותיאר את השיעורים החשובים שלמד ממנו. "אני לא יכול לזכור רגע אחד בחיי שבו אפפה את אבי שליליות כל שהיא - בדברים שאמר, ובמעשיו". לדבריו, אם אביו היה לצדו ברגע זה הוא היה מזכיר לו להישאר חיובי ולהתמקד בטוב שבחיים.

לכן, הסביר הנער, אינו רוצה לדבר על "הדברים הרעים". "אם אבי היה סופד במקומי למישהו שאיבד את חייו - כך היה נוהג בעצמו", אמר. "אני מסתכל על הקהל ורואה את המשפחה והחברים, קשרים שהוא רקם לאורך עשרות שנים, וזה מנחם אותי שכולם כאן לחגוג את החיים המדהימים שהיו לו".

ראיין פורג'ום בן ה-13, בנו של ההרוג בהתרסקות המטוס
ראיין פורג'ום בן ה-13 | צילום: CNN

הנער הוסיף שאביו נתקל בלא מעט אתגרים בחייו, אך תמיד מצא את הדרך להתגבר עליהם. "הוא עבר מטרגדיה אחת לשנייה", אמר. "נתקל בחומה אחר חומה, אך תמיד עמד מולן בגבורה". לבסוף, הודה בן ה-13 לקהל שהגיע, וזכה למחיאות כפיים סוערות.

הנער ניגב את הדמעות מעיניו ועצר להרהר לרגע לפני ששב וסיים את נאומו. "אני עומד כאן שבוע אחרי הטרגדיה הנוראית ועדיין מתקשה להאמין", אמר. "זה מרגיש כמו חלום, אבל אני יודע שאם הייתי חולם והוא היה מעיר אותי הוא היה אומר לי שהכל יהיה בסדר. וכך יהיה".

מנסור פורג'אם היה בין 176 הנוסעים ואנשי הצוות שנהרגו כתוצאה מירי הנ"מ שביצעו משמרות מהפכה לעבר המטוס שהיה בדרכו לקייה, מתוך מחשבה שמדובר במתקפת תגובה אמריקנית. בין ההרוגים היו 63 אזרחים קנדיים.