אחרי שנראה היה כי הצליחה לבלום את התפשטות מחלת הקורונה בשטחה, הודיעה היום (שבת) דרום קוריאה על 147 נדבקים חדשים במחלה ושמונה מתים נוספים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

קצב ההידבקות הנוכחי עדיין נחשב לנמוך יחסית במדינה, אולם קיים חשש כי המגמה תתהפך בקרוב: עד כה נדבקו בנגיף 8,799 בני אדם במדינה, ומתו 102. ב-29 בפברואר אובחנו ביום אחד 909 בני אדם. "אתם אולי מרגישים שהמצב הנוכחי טוב בהרבה לעומת העבר – אבל אנחנו עדיין רואים הדבקה קבוצתית, כניסות של הנגיף מחו"ל והתפרצויות במקומות עבודה שונים", הזהיר השר האחראי.

109 מתוך 147 המקרים החדשים אובחנו בעיר הרביעית בגודלה בדרום קוריאה, דיגו, והמחוז הסמוך – היכן שאובחנו 86% מסך מקרי הקורונה במדינה. 15 מקרים נוספים זוהו בבירה סיאול, ושישה מקרים נוספים הם של אנשים שנכנסו למדינה מחו"ל.

ממשלת דרום קוריאה הודיעה כי תבצע בדיקות קורונה לכל אדם שנכנס למדינה מאירופה, ותכניס אותם לבידוד בן שבועיים. השר האחראי הבהיר עוד כי לא יהיה פטור לאיש מקנס על הפרת תנאי הבידוד במדינה: "כמו אזרחים, גם זרים ייקנסו בעד 2,400 דולרים ולא יזכו לקבל הוצאות מחייה אם יפרו את תנאי הבידוד שלהם".

בתוך כך, ראש ממשלת דרום קוריאה הודיע כי קרנות בסך יותר משלושה מיליארד דולרים ישמשו לסיוע לעסקים קטנים ואנשים שנקלעו למצוקה כלכלית בשל התפרצות הנגיף.