נעמה בדרך הביתה? עורך דינה של נעמה יששכר עדכן אותה על ההתפתחויות האחרונות, בעיקר על הפרסומים האחרונים בנוגע לשחרורה האפשרי וכן על האמירות של ראש הממשלה בנושא. במקביל, בכיר ישראלי טוען: "מה שישראל תיתן לרוסיה לא פוגע בנו – אבל מאוד חשוב לפוטין".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אמה של נעמה, יפה, ביקשה בימים האחרונים לבקר אותה בתא המעצר ולספר לה בעצמה על ההתפתחויות האחרונות, אך השלטונות ברוסיה סירבו. בינתיים, בכירים ישראלים בקשו מהמשפחה והפעילים "להוריד פרופיל" ולא לחבל במאמצים להביא לשחרורה של נעמה.

נעמה יששכר בערעור
צילום: AP

לפי שעה נראה שהנשיא פוטין לא יביא את נעמה איתו במטוס במהלך הביקור שלו המתוכנן ליום חמישי הקרוב, אבל ככל הנראה כן יגיד משהו קונקרטי בנוגע לשחרור שלה. ההערכה היא שאולי יצביע על הזמן שבו מתכנן לשחררה.

בכיר ישראלי התייחס היום לדיווחים השונים על התמורה שישראל תאלץ לספק לרוסים בתמורה לשחרור נעמה: "מה שישראל נותנת לא פוגע בה – אבל חשוב מאוד לפוטין". ההנחה היא שמדובר ככל הנראה באמירה ערכית כלשהי של נתניהו שתתמוך בנרטיב שהרוסים מנסים לגבש מול הפולנים על מעשיהן של המדינות במלחמת העולם השנייה. ייתכן, שכבר בנאום שלו ביום חמישי יתייחס נתניהו לנושא.