יורש העצר, בעלי אמזון והתוכנה הישראלית: לאחר שהבוקר (רביעי) דווח כי מכשיר הטלפון הפרטי של האיש העשיר בעולם והבעלים של ענקית הטכנולוגיה אמזון נפרץ על ידי יורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמאן, כעת טוענים מומחי אבטחת מידע כי במעשה הפריצה הייתה מעורבת תוכנה זדונית שפיתחה החברה הישראלית NSO.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בהודעה שפרסמה קבוצת מומחים של האו"ם, נאמר כי יש חשד סביר שהחברה סייעה לבן סלמאן במעשה החמור באמצעות תוכנה שפיתחו בשם פגסוס. בתגובה לפרסום, הכחישו ב-NSO את הדברים וטענו כי המוצרים שפיתחו לא השתתפו במעשה. 

מוקדם יותר דיווח העיתון הבריטי "גארדיאן" כי בזוס, שבנוסף לבעלות אמזון, משמש כבעליו של עיתון ה"וושינגטון פוסט", התכתב כבר לפני כשנתיים עם בן סלמאן ביישומון הוואטסאפ, ובהודעת וידאו שקיבל ממנו הייתה חבויה התוכנה ששלפה מידע מתוך המכשיר. שגרירות סעודיה בוושינגטון הכחישה את הדיווחים וכינתה אותם "אבסורדים".

לא ברור בשלב זה איזה מידע נגנב ממכשירו של בזוס. עם זאת, כמה חודשים לאחר מכן התרחש בקונסוליה הסעודית באיסטנבול חיסולו של העיתונאי ג'מאל חשוקג'י שעבד ב"וושינגטון פוסט". כמו כן, בחודש מרץ האחרון כבר פורסם כי מכשירו האישי של בזוס נפרץ בידי הסעודים. מייסד אמזון שכר מומחים כדי לחקור כיצד צהובון אמריקני השיג פרטים אישיים מביכים עליו, כמו רומן שניהל מחוץ לנישואין והתכתבויות אישיות.

מומחים סעודים אמרו כי הם מאמינים שבזוס סומן כמטרה ככל הנראה בשל בעלותו על הוושינגטון פוסט ואופן סיקור הממלכה. הטורים הביקורתיים שכתב חאשוקג'י על המלך סלמאן וקמפיין הדיכוי שלו נגד פעילים ואינטלקטואלים הטרידו את יורש העצר ומקורביו.