המסר המאיים מאירן - למדינות ערב שתומכות בעסקת טראמפ וגם לישראל: מנהיג אירן. האייטולה עלי חמינאי, אמר היום (רביעי) בנאום לציון המהפכה האיסלאמית במדינה שתוכנית השלום של הנשיא טראמפ "היא טיפשית, מרושעת ומזיקה לאמריקה" לדבריו. עוד תקף: "תוכנית המאה תמות לפני שטראמפ בעצמו ימות".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במהלך נאומו ובשורת ציוצים חמינאי אמר כי התוכנית של טראמפ נועדה לכישלון: "זה טיפשי לשבת, לבזבז כסף, להזמין אנשים בשביל תוכנית שנועדה לכישלון מוחלט".

חמינאי כתב עוד בטוויטר כי האמריקאים והציונים מקיימים משא ומתן על מה ששייך לפלסטינים. הוא מדגיש כי "פלסטין שייכת לפלסטינים. מי אתם שתחליטו מה לעשות בשטחים האלו?. המנהיג ממשיך את הנאום ומפציר בפלגים החמושים "להמשיך להתנגד". לדבריו: "אירן רואה עצמה כמחוייבת לתמוך ולעזור לפלסטינים בכל מחיר". 

חמינאי: זה הפיתרון ל"מזימות" של ארצות הברית

לדבריו, ארצות הברית "תנסה להמשיך ולקדם את המזימה בעזרת שוחד, נשק ופיתויים. מה הפיתרון? התנגדות נועזת מצד האומה הפלסטינית והפלגים הפלסטינים במטרה לגרש החוצה את הישות הציונית ואת ארצות הברית - באמצעות הג'יהאד".

דונלד,טראמפ,בנימין,נתניהו,תוכנית,שלום
"מי אתם שתחליטו?". נתניהו וטראמפ בהצגת התוכנית | צילום: רויטרס

חמינאי אמר כי מנהיגי מדינות ערב "המעטים" שהביעו תמיכה בתוכנית טראמפ הם "בוגדניים, חסרי יכולת וכבוד לאומה שלהם". עוד קרא: "כל העמים המוסלמים ועולם האיסלאם צריך לתמוך בהתנגדות הפלסטינית".

 

מנהיג הרפובליקה שב והציג פתרון לבעיית הפלסטינים, רעיון שהציע כבר בעבר: "לבצע סקר מקיף בקרב כל הפלסטינים בעולם, המוסלמים, הנוצרים והיהודים – להוציא את המהגרים שהתיישבו בשטחים הכבושים – שיבחרו ממשלה". עוד טען: הממשלה שתוקם תחליט לגבי "מהגרים ואנשים כמו נתניהו".

סוכנות ידיעות איראנית מדווחת ששר החוץ האיראני, מוחמד ג'וואד זריף, שוחח עם יו"ר הלשכה הפוליטית של חמאס, איסמעיל הנייה, על 'עסקת המאה' שמוגדרת באירן "ציונית". זריף תקף את העסקה וטען שהיא בלתי אנושית.

בנוסף, השר האירני קרא לקונצנזוס בקרב העם והמנהיגים הפלסטינים ש"יתמודדו יחדיו עם הקונספירציה". הנייה הדגיש את עמדתם השלילית של הפלסטינים כלפי העסקה ואת נחישותו של חמאס להילחם בכיבוש הישראלי. הוא גם שיבח את מאמצי אירן לעמוד לצידם של הפלסטינים.‎