בזמן שאוסטרליה בוערת ועשרות אלפי קילומטרים רבועים של יערות עולים באש, נאבקת כלבה אחת, טיילור בת ה-4, לחלץ דובי קואלה שנלכדו בין הלהבות. הכלבה הפכה בחודשים האחרונים למומחית לזיהוי ומציאת הקואלות, אחת החיות שסבלו הכי הרבה ממכת השרפות, לפי הריח שהן מפיצות. "אומרים לה – "קואלה, תמצאי!", והיא מוצאת", סיפר מאמנה של טיילור. "היא תשב תחת העץ שעליו יושב הקואלה ותצביע עליו בשבילנו".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בשבועות האחרונים משתוללות שרפות ענק ביבשת אוסטרליה. על פי ההערכות, הדלקות השמידו שטחים בגודלה של בולגריה וקיפחה את חייהם של יותר ממיליארד חיות ו-29 בני אדם. בעל החיים שאולי נפגע באופן הקשה ביותר הוא דב הקואלה, שנטייתו לטפס לגובה רב בעת מצוקה ופרוותו הכבדה הופכות אותו ל"מטרה קלה" בזמן שרפה. מומחים מעריכים שבאזור ניו סאות' וויילס בלבד הושמדה כשליש מאוכלוסיית הקואלות, אך המספר המדויק יוודע רק בעוד כמה חודשים.

"בתנאים אידיאלים, כשהאוויר עומד, הריח של הדובים מגיע מהצמרת אל הקרקע וטיילור מתיישבת מתחת לעץ ומראה לנו היכן למצוא אותם", סיפר המאמן ריאן טייט על תהליך העבודה של הכלבה. "כשיש רוח חזקה, היא יודעת גם למצוא את הצרכים שהם משאירים מאחור, וכך היא מובילה אותנו אל החיות הלכודות".