"אני באמת מקווה לשמוע מהנשיא שהוא מחזיר את הבת שלי" - כך אמרה הבוקר (חמישי) יפה יששכר, אמה של נעמה יששכר. יפה יצאה לכיוון מעונו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שם היא צפויה להיפגש עמו ועם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, שנחת הבוקר בישראל לרגל פורום השואה הבינלאומי. על פי ההערכות פוטין יעדכן את יששכר על שחרור נעמה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אני מתוחה, מתרגשת, אופטימית, אני אומרת לעצמי שזהו - המסע מאחורינו, של נעמה, שלי, של המשפחה", אמרה הבוקר יששכר בדמעות של התרגשות. "אני באמת כל כך מקווה שאני אשמע היום מהנשיא משהו טוב, שהוא מחזיר לי את הבת הביתה לישראל, למדינה שלה, לחיים שלה, לעתיד שלה. יש לי כל מיני דברים להגיד לו, אבל זה ייצא מהלב שלי אליו. זה באמת קשה לעכל שאני, האדם הפשוט, הישראלית, הולכת לפגוש את הנשיא במעמד הזה, קשה להכיל את זה".

אמש פורסם כי בשבועות האחרונים גיבש צוות ישראלי מצומצם חבילת מחוות שיינתנו לרוסיה, על מנת לסלול את הדרך לשחרורה של נעמה. בין השאר, הבעלות על גינת אלכסנדר בירושלים תעבור לידי הרוסים, זאת יחד עם רשימת הקלות בגישה לאתרים בעלי חשיבות לרוסיה, והקלות כניסה לישראל לאזרחים רוסיים. 

נעמה יששכר בערעור
נעמה בדיון הערעור על עונשה. ארכיון | צילום: AP

נעמה נעצרה במהלך חודש אפריל אשתקד במוסקבה, כשעצרה שם בטיסת קונקשן בדרכה מהודו לישראל, בגין נשיאה של 9 גרמים של חשיש. תחילה הואשמה בנשיאת סמים קלים לשימוש עצמי, עבירה שעונשה קנס כספי וחודש מאסר, אך אז האישום שונה להברחת סמים לשם סחר. היא נשפטה, הורשעה ונכלאה ל-7.5 שנות מאסר.

במהלך הפרשה התברר כי קיים קשר כלשהו בין מעצרה של נעמה לבין החזקתו של ההאקר הרוסי אלכסיי בורקוב בכלא הישראלי. ברוסיה הציעו לישראל חילופי אסירים - הסגרתו של בורקוב לרוסיה תמורת השבתה של נעמה, אך בישראל החליטו להסגיר את בורקוב לארה"ב כמתוכנן. עם זאת, בממשלה נעשו בחודשים האחרונים מאמצים על מנת להביא לשחרורה של נעמה, והתקווה היא שעם הגעתו של פוטין לארץ הפרשה תתקרב לסיומה.