משרד הבריאות הלאומי בסין אישר הערב (שני) כי הווירוס המסתורי שמתפשט במדינה מועבר בין בני אדם, והוא אף הדביק את הצוות הרפואי שטיפל בחולים. הודעה זו הגיעה לאחר ההצהרה הראשונית של המשרד, שבה נאמר כי "נתיב ההעברה של הנגיף החדש עדיין לא ממופה לחלוטין ומקור הנגיף אינו ידוע". מוקדם יותר היום התרחש מקרה מוות שלישי כתוצאה מהנגיף, ואף זוהה חולה ראשון בבייג'ינג, בירת סין.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

פרופ' ג'וני גרשוני, מומחה לנגיפים מאוניברסיטת ת"א הסביר בתכנית "שש עם עודד בן עמי" כי הנגיף החדש הוא ממשפחת הקורונה. בעבר הופיעה הקורונה כנגיף המוכר סארס אשר בדומה לנגיף החדש, גרם לדלקת ריאות חמורה וקטלנית שהביאה למותם של 800 בני אדם, אך המגיפה הזו נעצרה מעצמה.

הנגיף שמתפשט בימים אלו הוא סוג חדש של קורונה, ועד כה ידוע על 200 מקרים של הידבקויות. עד להודעת הרשויות הערב, בדקו בסין יותר מ-700 בני אדם שהיו במגע עם הנדבקים ולא מצאו הידבקויות נוספות, לכן הניחו שהנגיף לא עובר בין בני אדם.

הנגיף הופיע לראשונה בעיר ווהאן בדצמבר וכבר הספיק להתפשט לערים נוספות בסין ואף למדינות תאילנד, דרום קוריאה ויפן. משרד הבריאות הישראלי צפוי לפרסם בימים הקרובים אמצעי זהירות שיש לנקוט בהם כדי להימנע מהידבקות בנגיף, שכרגע אין לו חיסון או תרופה.

בימים האחרונים החלו נמלי תעופה שונים בעולם - בהם שדות תעופה בניו יורק, סן פרנסיסקו ולוס אנג'לס - לבצע בדיקות לנוסעים שמגיעים ממדינות אסיה. משרד הבריאות הסיני הצהיר כי הוא יגביר את מאמצי ניטור הנגיף.