ארה"ב הטילה היום (רביעי) סנקציות על בנו של נשיא סוריה בשאר אסד, חאפז, ועל איש העסקים הסורי וואסים קטאן, במסגרת "חוק הקיסר" שנכנס לתוקף ב-17 ביוני ומאפשר להרחיב את הסנקציות נגד משטר אסד בסוריה ותומכיו. לטענת גורמים אמריקנים, בשאר אסד ניסה לחמוק מהסנקציות שהוטלו עליו באמצעות ניהול העסקים שברשותו דרך ילדיו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

אסד הבן, יליד 2001, הוא בנו הבכור של המנהיג הסורי ששולט במדינה מאז שנת 2000. מטרתן של הסנקציות האמריקניות שהופעלו כלפיו היא למנוע מהמשטר הכנסות שעשויות לממן את פעילותו.

גורם אמריקני בכיר אמר לעיתון "דה נשיונל" היוצא לאור באבו-דאבי כי הטלת הסנקציות על אסד הבן תואמת את המדיניות האמריקנית שבמסגרתה כבר הושתו עיצומים על בשאר אסד ורעייתו אסמה. "ראינו עלייה במעמדו של חאפז במשפחה", ציין הגורם הבכיר. "ילדיו הבוגרים של אסד המשיכו לנהל עסקים בשם הוריהם".

בשאר אל-אסד וחמינאי (ארכיון) (צילום: AP)
בשאר אסד וחמינאי | צילום: AP

סנקציות יוטלו גם על וואסים קטאן, איש עסקים בולט שחברות בשליטתו מנהלות קניונים ומיזמי נדל"ן בדמשק. גם הסנקציות על קטאן יוטלו במסגרת "חוק הקיסר" שנחתם על ידי הנשיא האמריקני דונלד טראמפ בדצמבר האחרון.

סוריה כבר נמצאת תחת סנקציות של ארה"ב ושל האיחוד האירופי, אך "חוק הקיסר" שאושר על ידי הקונגרס האמריקני נועד לפגוע בכל מי שעושה עסקים סוריה, ללא קשר לאזרחותו, והוא מכסה מגזרים רבים. החוק קובע כי הסנקציות יחולו גם על כל מי שעושה עסקים עם גופים מרוסיה ומאירן. המטרה היא למנוע ממשקיעים זרים להשקיע בשטחים שנכבשו מידי המורדים בשנים האחרונות בסיוע מוסקבה וטהרן.