מנהרת הסמים הארוכה ביותר אי פעם בגבול ארה"ב-מקסיקו אותרה אתמול בידי הרשויות – שהצליחו להיכנס אליה ונדהמו מגודלה. היא נמצאה אתמול (רביעי) בסן-דייגו שבמדינת בקליפורניה, ואורכה כ-1,300 מטרים - 300 מטרים יותר מהמנהרה הארוכה ביותר שנמצאה עד כה, גם היא בסן-דייגו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המנהרה נחפרה באזור טיחואנה שבמקסיקו, בנקודה שנמצאת רק 80 מטרים מהגבול, חצתה אותו והמשיכה עוד מאות מטרים. פתחיה הוסתרו באמצעות שקי חול. מערך ביטחון הגבולות בארה"ב הצליח לאתר אותה בתום חקירה שניהל במשך כמה שנים.

מנהרה להברחת סמים שהתגלתה בגבול מקסיקו-ארה
מנהרה להברחת סמים שהתגלתה בגבול מקסיקו-ארה"ב | צילום: CNN SOURCE

המנהרה שנחשפה נחפרה בעומק של כ-20 מטרים מתחת לפני הקרקע: גובהה כ-1.7 מטרים ורוחבה 60 ס"מ בלבד. המנהרה מצוידת היטב, ויש בה פתחי אוורור, כבלים חשמליים לאורכה, ואפילו הותקנה בה מערכת קרונות מתוחכמת ומסילה שחוצה אותה. במקום נמצאו גם מערכת ניקוז מורכבת ואפילו מעלית בכל אחת מכניסותיה.

הרשויות בארה"ב אמנם הצליחו לאתר ולחשוף את המנהרה - אך טרם נעצרו חשודים וגם לא ידוע כמה בני אדם או סמים הצליחו לעבור דרכה. ההערכה היא שמי שחפר את המנהרה הם קרטלי סמים.

"התחכום של המנהרה מדגים את הנחישות והמשאבים הכלכליים בידיהם של קרטלי הסמים באיזור", אמר סוכן המנהל לאכיפת הסמים בארה"ב (DEA), ג'ון וו. קארלי. "אף על פי שהקרטלים ימשיכו להשתמש במשאבים שלהם כדי לנסות ולפרוץ את גבולנו, נמשיך במנהל לאכיפת הסמים להשתמש במשאבים שבידינו כדי להבטיח שהם ייכשלו,שהגבול ישאר מאובטח ושמנהרות כמו אלו יסגרו כדי למנוע את זרם הסמים הקטלני שנכנס לארה"ב".