הרשויות בסין החליטו היום (שישי) להטיל סגר על שורת ערים במדינה, בהן מתגוררים יותר מ-33 מיליון תושבים. חלקים מהחומה הסינית באזור שנגחאי נסגרו למבקרים ופארק השעשועים דיסנילנד שנגחאי נסגר גם כן.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

שירותי הרפואה הסינים מתאמצים לעמוד בקצב ולתת מענה להתפשטות הנגיף, שכבר הדביק יותר מ-800 בני אדם בסין בלבד והביא למותם של 26. מקרים נוספים מדווחים במדינות השכנות לסין – אך גם במערב.

בעיר ווהאן, מרכז ההתפרצות של הנגיף, פועלים להקמת בית חולים שיכיל אלף מיטות – והמטרה היא להשלים את בנייתו בתוך 6 ימים בלבד. אזרחים בסין מדווחים כי בבתי החולים הקיימים ההמתנה לרופא אורכת שעות. אנשים עומדים בתורות כשפניהם מכוסים במסכות, ובצוותים הרפואיים אין מספיק כוח אדם.

צילומים מטרידים מהעיר ווהאן גם מראים גבר ואישה, בשני מקרים שונים, שמתמוטטים בפתאומיות באמצע הרחוב. במערב התגלה עד כה מקרה אחד של הידבקות בארצות הברית, ו-14 חשדות להידבקות נבחנו בבריטניה. במדינות המזרח הרחוק המצב חמור יותר – ברבות מהן התגלו מקרים של הידבקות. כעת עמלות סין ושכנותיה לעצור את התפשטותו של הוירוס.

סיני שהתמוטט ברחוב כנראה כתוצאה מהוירוס הקטלני
סיני שהתמוטט ברחוב כנראה כתוצאה מהוירוס הקטלני | צילום: perek.tv באינסטגרם

כמו כן, תושבים רבים מספרים כי מדפי החנויות התרוקנו ממוצרים, ואנשים קנו אספקת ציוד בבהלה, שכן לא ידוע כמה יימשך הסגר והאם אספקת האוכל הסדירה תימשך.