הסיוט של נעמה יששכר: לאחר מאמצים רבים של הקונסוליה הישראלית במוסקבה, הצעירה הישראלית הוחזרה היום (רביעי) למתקן שבו שהתה לפני שהועברה אל "כלא 11" המרוחק מן העיר. יחד עם זאת, בשבוע הבא היא צפויה לעבור שוב לכלא חדש והמשפחה חוששת שעקבותיה יעלמו בשנית. הסיבה להעברתה בין המתקנים אינה ברורה, ונראה כי מדובר בטרטור מכוון בניסיון של הרשויות ברוסיה לשלוח מסר מסוים.

עדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

אחותה של נעמה, ליעד גולדברג, סיפרה על הקשיים לנוכח ההתפתחויות החדשות. "אנחנו אבודים, לא יודעים מה לעשות עם עצמנו", אמרה בריאיון לאורן וייגנפלד ב"מהדורה ראשונה". "אנחנו לא מקבלים תשובות מספקות וממש מיואשים. העבירו אותה לכלא מספר 11 שנמצא 60-70 ק"מ ממוסקבה, ואנחנו לא יודעים למה מטרטרים אותה ממקום למקום. העבירו אותה בלי בגדי חורף, ובלי הדברים שלה".

אמה ואחותה של נעמה יששכר בערעור
"מפחדת לאבן את שתיהן", יפה ונעמה יששכר | צילום: AP

בהמשך דבריה התייחסה האחות להיעלמות המפתיעה של נעמה בסוף השבוע האחרון – ולחשש מכך שתיעלם שוב. "הם יכולים להעביר אותה בשבוע הבא לכלא אחר במוסקבה, לסנט פיטרסבורג או לסיביר, אף אחד לא אומר לנו מתי זה יקרה, איך ולאן. במשך ארבעה ימים לא ידענו איפה היא. היא כל הזמן אומרת לאימא שלי שהפחד הכי גדול שלה הוא שיעבירו אותה והיא לא תדע איפה היא, אז הנה זה קורה. אני לא יכולה לתאר איך היא מרגישה".

אמא שלי היא האדם הכי חזק שאני מכירה, אבל גם לזה יש סוף

אמה של נעמה, יפה יששכר, נמצאת ברוסיה כבר חודשים ארוכים. "אמא שלי לא תעזוב בלעדיה, בלי נעמה היא לא עוזבת את רוסיה", הבהירה גולדברג. "אמא שלי היא האדם הכי חזק שאני מכירה, אבל גם לזה יש סוף לדעתי ואני מאוד מפחדת על המנטליות שלה ושל נעמה. כמה כוח יש לאדם? כמעט 9 חודשים... כמה אפשר לחיות בפחד ובחרדות. אני דואגת שאני אאבד את שתיהן".

בסוף דבריה הביע האחות דאגה מההשלכות של החוויה הקשה על אחותה ואימה: "מדאיג אותי כל הטראומה שעוברת עליהן ואני דואגת שנעמה לא תחזור כילדה האהובה שאנחנו מכירים. היא כל הזמן אומרת לנו שהדבר שהיא הכי רוצה זה לישון, וזה מדאיג. היא לגמרי מתנתקת. היא בתוך בועה משל עצמה כדי להגן על עצמה אבל לדעתי יש לה טראומה אמיתית. היא בשבי".

נעמה יששכר בערעור
"יש לה טראומה אמיתית, היא בשבי" | צילום: AP

אתמול נפגשה משפחת יששכר עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. "הוא ישב איתנו די הרבה זמן, אמר שהוא מאוד אופטימי ושהם עושים כל מה שביכולתם כדי להחזיר את נעמה", סיפרה גולדברג על הפגישה. "אנחנו מאוד מודים לו ואני מרגישה שהוא באמת מקשיב, אבל לא נתן לנו שום תשובה לגבי מתי היא תחזור, אז זה לא מנחם כל כך".