משפחתו של יוסף ניומן, שנפצע קשה באירוע הדקירה בבית הרב בעיירה מונסי בניו יורק, קוראת היום (רביעי) ליהודים מסביב לעולם להתאחד ולשתף תקריות אנטישמיות שחוו. המשפחה קראה להשתמש בהאשטאג #Mejew שמתכתב עם קמפיין #Metoo.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"אבא שלנו נדקר כמה פעמים במהלך מסע ההרג ההמוני בשבת לילה", מסרה המשפחה בהודעה. "הסכין חדרה את גולגולתו ופגעה במוח. הוא גם סבל משלושה חתכים בראש, חתך אחד בצוואר וידו הימנית רוסקה".

המשפחה המשיכה בתיאור. "מצבו של אבא שלנו כל כך קשה שעדיין לא ביצעו שום טיפול בידו הימנית", הוסיפו. "הרופאים לא אופטימיים בנוגע לסיכויים שלו לחזור להכרה, ואם באורח פלא יתאושש באופן חלקי, הרופאים צופים נזק מוחי בלתי הפיך למוחו והוא יישאר עם שיתוק ויכולת הדיבור שלא תיפגע למשך כל חייו".

החשוד שדקר עם מצ'טה במסיבת חנוכה בניו יורק
הדוקר תומאס גרפטון | צילום: none, CBC New York

בני המשפחה סיפרו שניומן יש שבעה ילדים, נכדים רבים, נינים, אחים ואחיות. "אנחנו מודים לכל אלה שהתקשרו, התפללו ותמכו. בבקשה המשיכו להתפלל למען יוסף בן פרל (שמו העברי של האב)". בני המשפחה חתמו את ההודעה עם קריאה ליהודים מכל רחבי העולם לשתף ברשתות החברתיות תקריות אנטישמיות שחוו.

במהלך חג החנוכה תומס גרפטון, בן 37 ממוצא אפרו-אמריקני, נכנס לביתו של רב במונסי ניו יורק כשהוא חמוש במאצ'טה ותקף את החוגגים. חמישה בני אדם נפצעו באירוע, בהם שניים במצב קשה.