סגן שר החוץ של רוסיה, יבגני איבנוב, התייחס היום (שלישי) לפרשת נעמה יששכר, הישראלית שנידונה לשבע וחצי שנות מאסר בכלא הרוסי, ושלל אופציה לעסקה שתביא לשחרורה: "עד כמה שידוע לי, לא נבחנת אפשרות לשחרור נעמה יששכר במסגרת חילופי אסירים". אמש שלח ראש הממשלה נתניהו מכתב לנעמה ובו כתב: "אזרחי המדינה חושבים עלייך, לא נפקיר אותך לגורלך".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אחרי שהצהיר כי למיטב ידיעתו לא נבחנת אפשרות לשחרור נעמה יששכר, הוסיף הבכיר הרוסי: "היא הורשעה בעבירה פלילית. באשר לפנייה של יששכר לבית הדין האירופי לזכויות אדם, זה תפקידם של עורכי דינה. אנחנו לא יכולים לייעץ לה דבר בנושא, זו זכותה".

נעמה יששכר בכלא הרוסי‎
נעמה יששכר בכלא הרוסי‎
אמה ואחותה של נעמה יששכר בערעור
אמה ואחותה של נעמה יששכר בערעור | צילום: AP

אמש שלח ראש הממשלה נתניהו מכתב תמיכה שבו הוא הבטיח לעשות כל שביכולתו כדי להביא לשחרורה. נתניהו סיפר לה כי הוא נמצא בקשר רציף עם משפחתה ועל התמיכה שהיא מקבלת בישראל. אמה של נעמה, יפה יששכר שוחחה הערב עם נתניהו והודתה לו על התמיכה: "מזה חודשים רבים שנעמה לא העלתה חיוך על פניה והיום אני יודעת שהיא חייכה ושמחה".

"אנו כאן בישראל, ואת ברוסיה, אבל על המרחק בינינו מגשרת קרבת הלבבות", פתח נתניהו את מכתבו. "אזרחי המדינה חושבים עלייך, והם מגלים עניין עצום בכל בדל מידע על שלומך. מאז ומתמיד עמנו מתאפיין במורשת של ערבות הדדית – איננו מפקירים אף אדם לגורלו, וכך הדבר גם במקרה שלך".

ראש הממשלה עדכן את יששכר בניסיונות להביא לשחרורה: "מדינת ישראל ואני משקיעים מאמצים בלתי-פוסקים להביא לשחרורך. אנו עומדים בקשר עם בני משפחתך, ובכל שיחה איתם אנו מדגישים את מחויבותנו להחזיר אותך הביתה בהקדם".

לפני כשבועיים הועברה יששכר לכלא אחר מבלי שיידעו את אמה או עורכי דינה בנושא. לאחר מאמצים רבים, הצליחה קונסולית ישראל לאתר אותה בבית כלא מרוחק ממוסקבה, כשהיא מוחזקת בתנאים קשים וללא בגדים חמים. יששכר הוחזרה לבית הכלא שבו הוחזקה קודם לכן.