זאת הייתה אמורה להיות חופשה זוגית של פעם בחיים, אלא שבמקום זאת קנט ורבקה פרשור מארה"ב מצאו את עצמם בהסגר מוחלט על ספינת קרוז ענקית. הבוקר (שישי) התעורר החשד שרבקה בת ה-35 נבדקה בנגיף הקורונה אחרי שפיתחה חלק מהתסמינים והחלה להשתעל - והיא נאלצה לפנות את הספינה באופן מידי בעוד שבעלה נשאר על הסיפון: "זה פשוט מזעזע. מעולם לא חשבתי שזה יכול לקרות", סיפרה בריאיון לרשת CNN. "החלק הקשה ביותר בכל זה הוא חוסר הוודאות. אני אפילו לא יודעת מה יקרה בעוד שעה מעכשיו".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ספינת התענוגות  Diamond Princess נמצאת בהסגר מול חופי יוקוהומו, סמוך לטוקיו, מאז יום שלישי האחרון, זאת לאחר שאחד מנוסעיה אובחן כחולה בנגיף הסיני הקטלני. מבין 3,700 נוסעי הספינה ואנשי הצוות, בימים האחרונים 60 נוספים הועברו לבידוד בשל החשש שגם הם נדבקו בווירוס. נכון לעכשיו, הספינה צפויה להיות מעוכבת עוד שבועיים לפחות. 

לדברי קנט, מאז שאשתו הורדה מהספינה איש לא הגיע על מנת לחטא את החדר המשותף שבו שהו השניים. הוא בטוח שזה רק עניין של זמן עד שגם הוא יאובחן כחולה בנגיף - אבל בינתיים מתעקש לשמור על אופטימיות. "אני מנסה להפיק את המיטב מהמצב", הוא אומר. קנט מסביר שאנשי הצוות בספינה לא מספקים להם מידע על מה שמתחרש. "אנחנו יודעים שמישהו מהנוסעים נדבק בנגיף רק אם הוא בא בעצמו ומספר לנו את זה". 

גם גיי קורטר מצאה את עצמה לכודה על סיפונה של הספינה. "אני ובעלי בני 75 ו-77 ולכן אנחנו נמצאים בקבוצת סיכון גבוה לחלות בקורונה. אנחנו לא מרגישים בטוחים בתוך החדרים שלנו". לדבריה, קיימת אפשרות להשיט את הספינה בבידוד עד חופי ארה"ב, אך מסיבות שאינן ברורות לה הדבר לא נעשה. "כרגע אנחנו לא חולים, אבל יש חשש גדול שנידבק אם נמשיך לנשום עוד זמן רב את האוויר המזוהם באונייה". 

גם מסע השיט של שתי ספינות קרוז גדולות נוספות הופר בגלל החשד מקורונה בלב ים סין הדרומי. במקביל, גם בהונג קונג ספינת הקרוז World Dream מוחזקת בבידוד מאז שעגנה בחוף, זאת אחרי ש-8 מבין נוסעיה אובחנו כחולים בווירוס המסתורי.