אירן מסרבת להירגע בעקבות חיסול קאסם סולימאני: במחאה יוצאת דופן שתועדה היום (רביעי) בטהרן חשפו מפגינים מיצג בו נראו ארונות קבורה עטופים בדגלי ישראל וארה"ב, ומה שנראה כמו בית קברות לחללים ישראלים. לצד התמונות החריגות, השמיעו תושבי הבירה איומים ואזהרות לעבר מדינות המערב. "אין לי שום בעיה להילחם באויב, לא משנה מי הוא", טען אחד מתושבי טהרן. "לא משנה באיזו מדינה, לא משנה מתי''.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במיצג החריג, הוצבו ליד כרזות התמיכה והזיכרון לסולימאני המוכרות - ערימה של ארונות קבורה, שנעטפו בדגלי ישראל וארה"ב, כמו ארונות של חיילים המובאים לקבורה. זאת בתוך גן המכיל צלבים שנועדו לדמות בית קברות צבאי.

אירן מדמה קברים של יהודים
אירן מדמה קברים של יהודים | צילום: רויטרס

תושבי טהרן שהסכימו לדבר עם סוכנויות הידיעות שתיעדו את האירוע העבירו מסרים סותרים. מוסטפא סארי, סטודנט לאנגלית באוניברסיטת טהרן, אמר: "כולם יודעים שכל מלחמה תביא נזק ובעיות, אבל אם זה יקרה - אני מוכן לזה. כמו רבים אחרים, אני יודע שזה יהיה הרסני אבל אין לי שום בעיה להילחם באויב, לא משנה מי הוא, לא משנה באיזו מדינה, לא משנה מתי''. חברתו, מריאם לופטי, הבטיחה כי היא לא חוששת: "אני יודעת שאירן חזקה בכוח הצבאי שלה ויכולה להגן על עצמה. אך אני קצת חוששת כי אני לא אוהבת את מה שקורה לנוער של המדינה שלנו - העתיד והתקווה של המדינה הזו, בגלל העימותים האלה".