אחותו של הישראלי הכלוא בגיאורגיה קוראת לשחרורו: מדונה בן דוד, אחותו של משה בן דוד שכלוא כבר שנתיים וחצי בבית סוהר בגיאורגיה לאחר שנמצא בדירתו כדור סובוטקס, תרופה לטיפול באנשים שנגמלים מסמים, מתריעה על מצבו החמור - וקוראת לשחרור אחיה באופן מיידי. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"מצאו אצלו בדירה את הכדור של הסובוטקס בכמות של 0.9 גרם ועצרו אותו", אמרה אחותו בריאיון לתוכנית חמש עם רפי רשף. "כנראה ששם זה לא חוקי. לא עזר שום דבר, שנתיים וחצי שהוא שם, גזרו עליו 8 שנים, והוא כבר שנתיים וחצי נמצא בכלא".

מדונה בן דוד, אחותו של הישראלי הכלוא בגאורגיה
אחותו של משה בן דוד הכלוא בגיאורגיה | צילום: החדשות 12

לדבריה, התנאים בכלא בו שוהה אחיה קשים: "המצב הבריאותי שלו מאוד הידרדר, הוא גם לא יכול לאכול שם, ותמיד שלחנו לו כספים כדי שיקנה אוכל שאפשר לאכול. גם מבחינת זה שהוא יהודי, מאוד קשה שם, אין שם תנאי כשרות ודברים כאלה, אז זה לא קל".

"אחי מאושפז, מצבו הבריאותי והנפשי הידרדר"

האחות סיפרה כי המצב הבריאותי והנפשי של אחיה הידרדר מאוד ב-3-4 חודשים האחרונים: "הוא הגיע למצב שהוא פשוט מאושפז בבית חולים פסיכיאטרי כבר יותר מחודש ולסירוגין לנויורולוגי, שזה קליניקות בחסות בית הכלא. לא יודעת כמה הטיפול הזה מועיל".

על נסיבות ביקורו של אחיה בגיאורגיה מספרת אחותו: "הוא ביקר שם לעתים קרובות. הייתה לו שם בת זוג שהוא הכיר, היא ביקרה כאן בארץ והוא נסע אליה כמה פעמים בשנה. הקונסוליה ביקרה אותו במשך שנתיים וחצי 3 או 4 פעמים, שמתוכן הפעמיים האחרונות זו הייתה הקונסולית סמדר צמח, שבאמת עשתה מאמצים וביקרה אותו פעמיים בתוך ימים".

 

משה בן דוד, הישראלי שכלוא בגיאורגיה
כלוא בגיאורגיה כבר שנתיים וחצי. משה בן דוד

בן דוד קוראת לשחרורו המיידי של אחיה: "אני חושבת שזה הזמן הנכון קצת לתת במה גם לאזרחים הפשוטים שלא כולם יש להם את העזרה ואת התמיכה מהמוסדות הגבוהים, אז יכול להיות שעכשיו אם נחשוף מקרים כאלה שאנשים נרקבים בבתי כלא וקיבלו עונשים ממש לא מידתיים, משהו ישתנה".

משה בן דוד נעצר בגיאורגיה בנסיבות חריגות לאחר שנמצא בחזקתו פחות מגרם של תרופה במרשם, ובית המשפט המקומי גזר עליו לא פחות משמונה שנות מאסר.

התרופה שהייתה ברשותו, סובוטקס, ניתנת בישראל במרשם רופא למכורים לסמים שנמצאים בתהליך בגמילה. לאחר שנעצר, הואשם הישראלי בייבוא של סם, ולא בסחר, בשל הכמות הקטנה - אך בכל זאת נגזר עליו העונש החמור.

גורמים במערכת המשפט בישראל מודעים לעניין ועושים מאמצים כדי להביא את בן דוד לישראל להמשך ריצוי מאסרו, וגם משרד החוץ מעורב במאמצים.