ארגון הבריאות העולמי הודיע היום (שישי) על משלחת של 12 מומחי בריאות בינלאומיים שתגיע לסין, שם תעבוד עם מספר דומה של מדענים מקומיים במטרה להבין כיצד מופץ נגיף הקורונה ומהי חומרת המחלה. המשלחת תגיע לסין כבר בסוף השבוע הקרוב.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בין היתר, תפעל המשלחת להבין כיצד, היכן ומתי נדבקים אנשי צוותי הרפואה בנגיף: עד כה, 1,706 אנשי רפואה סיניים נדבקו בנגיף, ולדברי גורמים בארגון בשבועיים האחרונים חלה עלייה מואצת במספר ההידבקויות.

בתוך כך, מצרים מאשרת הערב כי זוהה במדינה מקרה ראשון של הידבקות בנגיף הקטלני. על פי הודעת משרד הבריאות המצרי, הנדבק אינו מצרי אלא תושב חוץ.

מבחנה עם נגיף הקורונה
צילום: רויטרס

הרשויות בסין דיווחו היום על 5,090 מקרים חדשים של הידבקות בנגיף, דבר המעלה את מספר הנדבקים מתחילת ההתפרצות ל-60,851. יותר מ-120 בני אדם נוספים נהרגו, מה שמעלה את מספר ההרוגים כתוצאה ממנו ל-1,380.

אנשי הארגון הבהירו כי לא העבירו כל המלצה לוועד האולימפי לגבי המשחקים שצפויים להיערך בקיץ הקרוב בטוקיו, וכי ההחלטה נמצאת בידי המארחת והמארגנים. עם זאת, הבהירו כי במידה שיתבקשו לעשות זאת, ייתנו את הערכותיהם בנושא.

בתוך כך, ארגון הבריאות הודיע על דרך מהירה יותר לזיהוי הנגיף: תחילה, נעשה שימוש בבדיקת CT – ואם עולה חשש לדלקת ריאות, בדיקה ייעודית לאיתור קורונה מתבצעת כדי לאשש או להפריך את החשד. השיטה החדשה מאפשרת בידוד קצר יותר, כך שניתן להגיע לתוצאה סופית תוך 48 שעות בלבד.