אחרי ההודעה הדרמטית על הניתוק מבית המלוכה והתגובות הסוערות למהלך בבריטניה – מייגן מרקל, רעייתו של הנסיך הארי, עזבה את הממלכה ונחתה היום (שבת) בקנדה. על פי הדיווחים בתקשורת המקומית, בעלה צפוי להצטרף אליה כבר במהלך השבוע הקרוב - אולם בינתיים הוא עסוק בניהול המשא ומתן מול בני משפחת המלוכה הנותרים. לדברי עוזריו האישיים, מטרתו העיקרית של הנסיך בימים אלה הינה לפרוש מכלל התפקידים המלכותיים יחד עם מייגן באופן שיטיב עם כל הנוגעים בדבר עד כמה שניתן. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הארי מקיים שיחות עם אביו הנסיך צ'ארלס ועם סבתו, המלכה אליזבת', כשעל פי הדיווחים הדוכס עצמו אינו ממהר להגיע לעסקה הסופית. הארי נחוש להבטיח את התנאים הכלכליים הטובים ביותר עבור משפחתו עם מעברם של בני הזוג לעצמאות כלכלית - אלא שמאותם הדיווחים עולה שדווקא המלכה אליזבת' היא זו שמערימה קשיים בדרך, ודורשת לקבוע את הכללים לפרישה כבר במהלך 3 היממות הקרובות. 

בעקבות ההצהרה של הדוכס והדוכסית, פאנל של ידוענים קנדיים שהוזמנו לתוכנית האירוח The Social דנו וניתחו בהרחבה את כלל האפשרויות שעומדות כעת בפני בני הזוג. "לראייתי, ההחלטה הזאת לא התקבלה בקלות והם נאלצו לקבל אותה בשל הקושי לפתור חלק מהדברים", אמרה אחת מאורחות התוכנית. "יחד עם זאת, אני מאוד נרגשת מהמהלך – דבר כזה עוד לא נעשה מעולם. הדוכס והדוכסית בונים לעצמם עכשיו תפקיד ומעמד חדש".

לדבריה, בקנדה בני הזוג יוכלו להינות מפרטיות רבה יותר: "הקנדים הם אנשים יותר דיסקרטיים". "זה תלוי איזה סוג של אורח חיים הם רוצים לבנות לעצמם – אבל בהחלט יש כאן מקמות שאפשר להסתתר בהם", הוסיף אורח נוסף בתוכנית.

יחד עם זאת, יש גם מי שחושב אחרת. "אני לא יודעת אם אפשר לשנות או לחדש באופן מהותי את מוסד המלוכה. מדובר כאן בדבר היסטורי", ציינה אחת ממשתתפות הפאנל.

איש אינו יודע עוד היכן בדיוק יבחרו הדוכס והדוכסית להקים את מקום מושבם החדש, אולם מרבית מתושבי קנדה וטורנטו בפרט, שם התחילה מייגן את דרכה עוד לפני שעברה סופית לבריטניה  - תומכים למדי במהלך של בני הזוג. רבים מהם גם מצפים בהתרגשות לכך שמייגן והארי יקבלו החלטה לחזור ולהתגורר יחד במדינה. 

בתוך כך, כלי התקשורת בבריטניה מתחו ביקורת חריפה על התנהולה של מרקל והאשימו באותה בכך שבמקום להתמודד עם הסערה לצד בעלה - היא בחרה לעזוב את בריטניה דווקא בתקופה רגישה זו. 

אתמול פורסם כי לפי ההערכות, אם בני הזוג ינצלו את המותג החזק שלהם - הם יוכלו להרוויח הון: בחסות למוצרים, הרצאות, כנסים ועוד בהשתתפותם. ההערכה היא שהדוכס והדוכסית יוכלו להרוויח  סכום של כ-500 מיליון דולר תוך שנה אחת בלבד.