לקראת שחרור נעמה יששכר: אחרי שאתמול (ראשון) הגישה הישראלית הכלואה ברוסיה בקשת חנינה רשמית, הבוקר דווח כי הוועדת שתדון בבקשה תתכנס היום בשעה ארבע אחרי הצהריים. הוועדה שתתכנס היא זאת שתמליץ האם לאשר את בקשת החנינה או לדחות אותה ולהשאיר את יששכר לרצות את מלוא העונש.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי הדיווח בסוכנות הידיעות הרוסית "Tass", הנשיא ולדימיר פוטין יקבל את ההחלטה האם להיענות לבקשת החנינה כבר בימים הקרובים. 

נעמה יששכר בכלא הרוסי
נעמה יששכר בכלא הרוסי | צילום: ללא

עורכי דינה של יששכר הגיעו אתמול לבית הכלא בו היא שוהה ועברו איתה על ההצרה של הנשיא פוטין, לפיה "הכל יהיה בסדר" ולאחר מכן הגישה נעמה את הבקשה. "נעמה, משפחתה ואנחנו מקווים שהנשיא יאשר את הבקשה במהירות", מסרו.

ביום חמישי נערכה במסגרת פורום השואה הבין-לאומי פגישה משולשת בין נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, ראש הממשלה נתניהו ואמה של נעמה יששכר, במהלכה הבטיח פוטין לאם שהוא ישיב את נעמה הביתה וש"הכל יהיה בסדר". נראה שתוך שבועות ספורים, נעמה תהיה בבית,  כך מעריכים גורמים המעורים בפרטים.

פוטין נואם ביד ושם
פוטין נואם ביד ושם | צילום: יד ושם

עורך דינה של נעמה, ודים קלובגנט, העריך בריאיון ליונית לוי במהדורה המרכזית שייתכן והשחרור יתבצע כבר בימים הקרובים: "פוטין בוודאות יביא בחשבון את בקשתו של מר נתניהו ואת כל המידע שהוא שמע במהלך הפגישה והוא יקבל את ההחלטה הסופית בעניין. הוא הבטיח באופן פומבי לגברת יפה יששכר שהכל יהיה בסדר עם הבת שלה. זה אומר שיש סיבות טובות לצפות שהנשיא יחון את נעמה יששכר. אני מקווה שזה יקרה בעתיד הקרוב, בימים הקרובים כנראה". 

"היא הייתה מודעת לפגישה בין אמה לבין פוטין, היא הייתה במצב רוח טוב, התרשמה מכך והעריכה זאת", אמר עורך הדין. "היא עדיין בבית סוהר והיא רוצה להיות בבית ושהכל יסתדר. היא בחורה חזקה".