הדיון הסוער שהתקיים הלילה (בין שישי לשבת) בסנאט האמריקני הסתיים בדחיית הבקשה של המפלגה הדמוקרטית לזמן עדים נוספים למשט ההדחה של הנשיא. מפלגתו של טראמפ, לה שליטה בסנאט האמריקני, הצליחה ברוב של 51 מול 49 לבטל את הבקשה ובכך ההצבעה על זיכויו צפויה להתקיים ביום רביעי השבוע.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

צ'אק שומר, נציג המפלגה הדמוקרטית בסנאט, התאכזב מתוצאות ההצבעה ואמר כי מדובר "בטרגדיה נוראית". מנגד, נציגי המפלגה הרפובליקנית תקפו את הדמוקרטים וטענו כי זיכוי הנשיא הוא מוצדק ובלתי נמנע. לינדזי גרהאם, הסנאטור הרפובליקני בסנאט אמר: "ככל שנזכה אותו מוקדם יותר כך יהיה טוב יותר". הדמוקרטים ניסו לטעון שיזמנו עדים נוספים למשפט כדי לחשוף את התנהגותו של טראמפ, אך הרפובליקנים, שהם הרוב, לא השתכנעו והבקשה נדחתה.

טראמפ במהלך נאום במישיגן (צילום: רויטרס)
טראמפ: "הדמוקרטים לעולם לא יהיו מרוצים" | צילום: רויטרס

אירוע מעניין שהתרחש במהלך הדיון היה כשסוזן קולינס ומיט רומני, שני סנאטורים מהמפלגה הרפובליקנית, "ערקו" ממפלגתם והצביעו יחד עם הדמוקרטים בעד הארכת המשפט של הנשיא. אך למרות זאת לדמוקרטים לא היה את הרוב הנדרש כדי לאשר את ההצעה.

ביום שני ושלישי בשבוע הקרוב צפוי להתחיל שלב הטיעונים וביום רביעי תתקיים ההצבעה הסופית. בשל הרוב הרפובליקני בסנאט האמריקני הדחת הנשיא טראמפ כמעט בלתי אפשרי. כדי להרשיע אותו באחד משני האישומים נגדו בפרשת "אוקראינה גייט" יש להשיג רוב של 67 מתוך 100 מושבים.

"לא משנה מה הדמוקרטים יקבלו – הם לעולם לא יהיו מסופקים בסוף", צייץ הנשיא טראמפ בחשבון הטוויטר שלו. בבית הלבן קיוו שהזיכוי של הנשיא יגיע מוקדם יותר כיוון שביום שלישי הנשיא צפוי לנאום את נאום "מצב האומה" השנתי שלו.