מקרה ראשון של נגיף הקורונה התגלה בקנדה, כך עדכנו היום (ראשון) הרשויות המדינה. החולה, גבר בשנות ה-50 לחייו, שב לאחרונה מביקור בעיר ווהאן שבסין, שם התפרץ לראשונה הווירוס המסתורי. "החולה במצב יציב ותחת טיפול רפואי בבית חולים", נכתב עוד בהודעה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בשנגחאי דיווחו על מקרה מוות ראשון כתוצאה מהנגיף המסתורי. הקורבן הוא גבר בן 88, שסבל ממחלות קודמות. עד כה אובחנו 40 בני אדם בעיר כסובלים מהווירוס. פארק השעשועים של דיסני בעיר, בו מבקרים מדי יום כ-100 אלף בני אדם, נסגר למבקרים, והיום יהיו סגורים למבקרים גם הפארקים של דיסני ו-Ocean Park בהונג קונג.  

עד כה אובחנו יותר מ-2,000 בני אדם כמי שנדבקו בנגיף, רובם המכריע בסין – שם 56 בני אדם הלכו לעולמם כתוצאה ממנו. עד כה זוהו מקרים גם בארה"ב, תאילנד, דרום קוריאה, יפן, אוסטרליה, צרפת וקנדה.

דיסנילנד בהונג קונג נסגר למבקרים בגלל נגיף הקורונה
דיסנילנד בהונג קונג. נסגר למבקרים | צילום: רויטרס

ארה"ב הודיעה כי עובדי הקונסוליה בווהאן יטעברו לאזור אחר בסין, וכי מספר מושבים מוגבל יוצע לאזרחים אמריקניים המעוניינים לעזוב את העיר בטיסה שיוצאת מהעיר לסן פרנסיסקו ביום שלישי. העיר, שבה גרים 11 מיליון בני אדם, נמצאת בהסגר דה-פקטו: כל התחבורה המחברת בינה לבין שאר סין מושבתת, מלבד רכבי חירום.

רשויות הבריאות בסין קראו לתושבים להימנע מלחיצות ידיים, ולברך זה את זה לשלום בהצדעה כתחליף. רבים מהפסטיבלים לתחילת שנת הירח החדשה בוטלו, ואתרים תיירותיים רבים נסגרו גם הם למבקרים.